Řekli jsme si: “Budeme hrát rugby.” Tak hrajeme a bavíme se.

V sobotu 10. 3. se uskutečnilo setkání domácího týmu RC PíSt + RC ČB a O 33 Říčany na hřišti ve Smrkovicích u Písku. Po vzájemné seznámení se uskutečnil společný trénink všech tří týmů, kde si hlavní slovo vzali hráči O 33, rozdělili hráče do skupin a následoval samotný trénink herních situací za dozoru zkušených hráčů.

Po cca hodině následoval tréninkový zápas RC PíST – RC ČB, kde Budějovice byli doplněny několika hráči z O33, aby jim mohli předat svoje zkušenosti přímo při zápase. Po úvodních rozpacích a několika chybách se náš tým postupně zlepšoval. Paradoxně obrat při zápase následoval, po první inkasované pětce, která nás zdravě nabudila a vyhecovala ke zlepšení hry. Stali jsme se rovnocenným soupeřem a v několika herních situacích dokonce lepší. Rozhodly chyby v obraně a silnější individuality v týmu ČB, takže se nakonec podařil obrat, se čtyřmi položenými pětkami a dvěma prokopy, na konečný stav 26 – 10 pro tým ČB.

Velké díky patří říčanským hráčům, za jejich pomoc a podporu, během celého odpoledne a doufáme, že jejich spolupráce s jihočeskými kluby bude dál výborná. Jejich pomoc při rozvoji ragby, je neocenitelná!

Napsat komentář