Řekli jsme si: “Budeme hrát rugby.” Tak hrajeme a bavíme se.

V sobotu 17.3.2012 ve 13 h zahájil náš tým výkopem první “oficiální” zápas ve své novodobé historii. Na hřišti v Počepicích u Sedlčan nás přivítal lídr OSČ, domácí tým RC Sedlčany. Termín “oficiální” jsem zvolil proto, že náš tým odehrál první zápas o klasické délce poločasu, což je 2 x 40 minut, řídil jej s přehledem zkušený rozhodčí Tony Novak a především náš tým k utkání nastoupil již pouze s hráči, kteří se připravují s týmem od jeho vzniku a se kterými plánuje v nejbližší budoucnosti nastupovat k soutěžním utkáním.

Za krásného počasí, před skvělými diváky jsme do zápasu navzdory nezkušenosti vstoupili aktivně a od samého začátku se snažili plnit předem danou strategii, která velmi brzy přinesla první ovoce v podobě položení pětky. Následná úspěšně provedená konverse znamenající stav 7-0 pro náš tým odnesla z rukou i kopaček poslední zbytky nervozity a všichni hráči začali zužitkovávat to, co jsme se snažili naučit během tréninků. Hráči Sedlčany měli mírnou převahu v roji, kterou však eliminovala agresivní hra našich útočníků, kteří soupeře mnohdy svým aktivním napadáním nutili k chybám, které se podařilo přetavit v další body na naše konto.

Bodový účet zdárně obohacoval také zadák našeho týmu David Vondroušek, který úspěšně proměňoval také trestné kopy. Po individuálních chybách se k bodovému zakončení dostali také domácí hráči, ale náskok jsme si s přehledem hlídali a po pěkných akcích zdárně navyšovali na konečnou podobu 36-12.

Utkání splnilo veškerá naše očekávání, díky vítězství nám ukázalo, že se naše práce ubírá dobrým směrem, zároveň také upozornilo na nedostatky, na kterých musíme zapracovat a ze hry odstranit. Je s obdivem, jak se náš nezkušený tým dokázal vyrovnat nejen s kvalitním soupeřem, ale taky skvělým publikem, které mocně hnalo domácí kupředu. Utkání přineslo pěkné ragbyové momenty a probíhalo ve velmi slušném stylu. Domácímu týmu děkujeme za příjemně strávené sobotní odpoledne budeme se těšit na hřišti brzy nashledanou.

Ragby zdar!