Řekli jsme si: “Budeme hrát rugby.” Tak hrajeme a bavíme se.

Jihočeští hráči zavítali ke svému 1. utkání po vstupu klubu do ČSRU na horký trávník RC Slavia Praha.

Po začátku utkání, kde byl vidět přehnaný respekt k soupeři, jsme inkasovali několik rychlých pětek. S postupem času se začal obraz hry vyrovnávat a dokázali jsme místní tým několikrát zatlačit do jeho 22tky a položení první pětky na sebe nenechalo dlouho čekat. Ve druhém poločase jsme se stali již téměř rovnocenným soupeřem, začala se projevovat lepší fyzická kondice a více hráčů na střídání a především rychlost a obratnost našich křídel, kterým se podařilo skórovat.

Dařila se rojová hra, takže jsme se mohli spolehnout, jak na práci roje, tak útočnou hru. Naše největší slabina byla bohužel v mlýnech, které jsme prohrávali a byla znát daleko větší zkušenost slávistických rojníků a jejich spojek. Škoda, že druhý poločas neměl 60 minut, jelikož naše útoky začínaly být stále nebezpečnější a náskok soupeře jsme začali nebezpečně ukrajovat. Skóre se ustálilo na počtu 54:29 .

S předvedenou hrou můžeme být velice spokojeni, víme, kde máme slabiny a kde jsme naopak silní. Můžeme jen litovat, absence našich zkušených hráčů, kteří jak vinou zranění, tak jiných povinností, nemohli do hry zasáhnout. Děkujeme domácímu týmu, za výborně trávené odpoledne, které jsme si všichni užili a těšíme se v budoucnu na odvetu, již na hřišti RC České Budějovice!