Autor: Jan Pirgl30.9.2012 ve 14h oživil náš mladý tým historii a na domácím hřišti vyzval téměř po 40 letech soupeře v soutěžním zápase. Soupeřem nám bylo mužstvo Slavia Praha Nosorožci. Pro oba týmy to byla šance po neúspěšných zápasech prvního kola vybojovat první vítězství a posílit sebevědomí.Domácí tým vstoupil do utkání za krásného počasí před více než 200 diváky poněkud nervózněji než zkušenější hosté, což se projevilo větší převahou hráčů Slavie,která však ztroskotávala na pevné obraně. Hra se odehrávala na naší polovině hřiště a dostat se na soupeřovu polovinu se zdálo jako obrovský problém. Hosté v byli v úvodu rugbyovější a nechybělo mnoho, aby se dostali do vedení. Utkání bylo oboustranně pomalé, nepřesné a plné technických chyb, které dominovaly celému zápasu. S přibývajícím časem však z našich kluků nervozita začala opadávat a místy bylo vidět zlepšení. Z obranné ulity jsme začali vystrkovat růžky a snažili se útočit.

Autor: Jan PirglPo jednom z přestupků proti pravidlům byl nařízen proti hostům trestný kop. Míče se ujal nejmladší hráč na hřišti Kuba Strejček a s jistotou zaznamenal první soutěžní body našeho celku. Vedení 3-0 našim hráčům pomohlo setřást nervozitu a pohyb po hřišti se rázem zlepšil. Bohužel technické chyby a přestupky proti pravidlům z hry nevymizely a hra se stále kouskovala. Hráči Slavie přidali větší nasazení a po nedůrazné obraně našeho roje se jim podařilo skórovat a ujali se vedení 5-3. To však naše domácí borce nesložilo a začali produkovat nátlakovou hru, jejíž výsledkem bylo otočení skóre na 15-5, kdy nejprve naši útočníci dokázali přelstít a přečíslit obranu a poté důsledným následováním kopu za obranu nátlakovou hrou ukořistili míč a skórovali. První poločas ukončilo nešťastné zranění domácího mlynáře Matěje Mrázka.

Autor: Jan PirglNestandardně dlouhá poločasová přestávka vynucená zraněním hráče ani jednoho týmu neprospěla. Hra byla stále nepřesná a “školáckých” chyb se dopouštěli i ti nejzkušenější hráči. Hostům se podařilo během chvíle stáhnout rozdíl na pouhých 18-17 a my se začali obávat o výsledek. Po bojích o míč ve středu hřiště promluvili rychlé nohy Danyho a položením pod Háčko připravil jednoduchou pozici pro konverzi Kubovi Strejčků. Skóre 25-17 pár minut před koncem dávalo tušit, že vysněné vítězství je na dosah a hra podle toho vypadala.

Poté už následovalo jen dobývání našeho brankoviště, které jsme bránili především za cenu technických přestupků. Jeden z mnoha trestných kopů hráči Slavie rozehráli rychleji než se naše obrana stačila zformovat a rychlým únikem na rohový praporek snížila na 25-22. Tento stav jsme už ubránili a získali tak historicky první vítězství v soutěži.

Autor: Jan PirglOboustranně tvrdé, ale férové utkání ve kterém soupeři vzájemně využívali chyb k zisku bodů sledovalo více než 200 skvělých diváků. Naši hráči zaslouží uznání a poděkování, za to jak se dokázali porvat o úspěch se zkušenějším soupeřem! Nakonec bychom touto cestou popřáli Matějovi brzké uzdravení a návrat na hřiště. Příští soupeř bude už jiného kalibru – přivítáme další tým s dlouholetou tradicí, vítěze a favorita soutěže, tým Tatry Smíchov “B”

Zdeněk