Řekli jsme si: “Budeme hrát rugby.” Tak hrajeme a bavíme se.

Rugby club České Budějovice, který vzniknul na podzim 2011, má za sebou první oficiální soutěžní sezónu. V Oblastním přeboru Čech 2012/2013 skončil pátý ze šesti a nyní vstupuje do nově zorganizované 2. ligy 2013/2014. Zároveň rugbisté 11. září od 18 hodin a 16. října od 17 hodin pořádají na fotbalovém hřišti u ZŠ Vltava nábor nových zájemců o tento tvrdý, ale velmi komplexní a především férový sport.

„Rugby se pořád učíme a fakt, že jsme v prvním ostrém měření se soupeři v Oblastním přeboru Čech neskončili poslední, považujeme za dobrý příslib do budoucna. Nyní budeme pokračovat ve 2. lize, která je novou soutěží, jež zčásti nahrazuje Oblastní přebory Čech a Moravy. Nehraje se pouze na pořadí, ale devět týmů 2. ligy je rozděleno v základní části na dvě skupiny, z nichž vzejde osm účastníků play off. Máme příležitost se potkat novými soupeři a dál rozvíjet náš tým. Proto také pořádáme nábor – hledáme muže i ženy nad 15 let, neboť v rámci klubu působí i ženský tým,“ uvedl předseda klubu Petr Klíma.

2013_nabor_zari-rijen

Upozornil, že přijít může opravdu kdokoliv, protože rugby je komplexní hra, která rozhodně není jen o síle, ale uplatnění na hřišti najdou i techničtí a rychlí hráči menších postav. „Troufám si tvrdit, že rugby je kolektivní sport, který klade největší důraz na fair play na všech úrovních včetně profesionální. Pokud si chce rugby někdo zkusit, má příležitost 11. září od 18 hodin a 16. října od 17 hodin na hřišti u TJ Vltava. A pokud některý zájemce snad nebude mít čas v tyto dny, může přijít na jakýkoliv z našich tréninků, které míváme na Vltavě vždy v pondělí a ve středu od 18 hodin,“ dodal Klíma.

První soutěžní zápas českobudějovičtí rugbisté odehrají již 8. září a to v Sedlčanech. Poté hrají 22. září se Slavií B v Praze a na domácím hřišti přivítají poprvé soupeře v neděli 13. října – bude to RC Rakovník. Vstupné na zápasy je dobrovolné.

Ženský rugbyový tým si odbude oficiální soutěžní premiéru rovněž tento víkend – v sobotu 7. září se v Říčanech účastní turnaje II. ligy žen v tzv. sedmičkovém rugby (hrají týmy pouze o sedmi, nikoli standardních patnácti hráčích).