Řekli jsme si: “Budeme hrát rugby.” Tak hrajeme a bavíme se.

p432527940-4První domácí utkání II. ligy, které jsme sehráli v neděli 13. října, se vyvedlo. Nám dosud neznámého soupeře, s jehož hráči jsme se setkali jen na Prague Beach Rugby 2012, jsme porazili vysokým rozdílem 81:5. Děkujeme všem, kteří nás přišli podpořit, a našim soupeřům děkujeme za pěkný zápas!

Při rozhovoru s novináři trenér RC ČB Zdeněk Bílský uvedl :

Rakovník patří rovněž k začínajícím týmům, i když hraje o něco déle než my. Dva roky ale strávil v nižší soutěži.

Výsledek i průběh zápasu byl přesto jednoznačný. Konečně se projevila naše tréninková práce. Výborná je účast hráčů. Proti Rakovníku jich bylo k dispozici dvacet osm a činilo mi problém vybrat z nich povolených dvaadvacet. S výjimkou Davida Vondrouška jsme nastoupili v nejsilnější možné sestavě.

Vystřídal jsem všech 7 hráčů z lavičky. Střídáme kvalitu za kvalitu. Musím říct, že jsme zvládli důstojně i zápas proti téměř extraligové Slavii, byť skóre vyznělo nepříznivě. Kluci dokázali hrát osmdesát minut naplno.

Ze začátku nebyl výkon moc týmový, ale potom se hráči uklidnili a ve druhém poločase přehrávali soupeře dokonce individuálně, což není úplně běžná záležitost. Musím pochválit všechny kluky, kteří se dostali na hřiště. Udělali mi radost.

(zdroj: Ladislav Lhota, nejlepsi-adresa.cz)


Od času 9:30.

 

STATISTIKA ZÁPASU: RC České Budějovice – RC Rakovník 81:5

České Budějovice 15.10.2013 – poločas 29:5 * pětky 12:1 * rozhodčí L. Váňa

Č. Budějovice: 26 Šimeček (1P, 9KP, 1TK), 10 Kováč (2P), 10 Novotný (2P), 10 Dvořáček (2P), 5 Jakubík, 5 Šilhan, 5 Valvoda, 5 Chalupský, 5 Chymo
Rakovník: 5 Švejnoha

Bilance zápasů RC České Budějovice – RC Rakovník (1:0)
říjen 2013 – II. liga – RC České Budějovice – RC Rakovník – 81:5

POZOR! V sobotu 26. října hrajeme od 16:00 hodin na našem hřišti u ZŠ Vltava další domácí zápas, tentokrát s RC Sedlčany. Těšíme se na Vás.