Řekli jsme si: “Budeme hrát rugby.” Tak hrajeme a bavíme se.

1377513_203013259881459_1726647853_nV sobotu 26. října se uskutečnilo naše zřejmě poslední podzimní utkání a to proti celku Sedlčan. Ač nyní bez bodu na posledním místě, dokázaly nám být Sedlčany vždy vyrovnaným soupeřem a tak bylo očekávání velké. 

Hodnocení trenéra RCČB Zdeňka Bílského:

“Hodnocení zřejmě posledního zápasu podzimu naší druhé ligy se mi píše hůře než jindy.
Už před samotným zápasem jsem podle zpráv ze Sedlčan (z důvodu marodky a pracovních povinností nedostatek hráčů) připravoval tým na hru ve 12-ti hráčích. Pro mě velmi neoblíbená varianta hry kdy v roji chybí oba rváčkové a v útoku ¾ však nebyla jedinou komplikací, která podle mého ovlivnila celkový průběh zápasu.
Zápas totiž začal s více než hodinovým zpožděním, kdy se čekalo na část hráčů týmu hostí a především na rozhodčího (nakonec nedorazil vůbec), kteří uvízli v dopravní zácpě na cestě k zápasu.
Bylo velice těžké načasovat předzápasové rozcvičení a přípravu týmu tak, aby byl plně koncentrován na hru. Zmatky ohledně počtu hráčů (konečná verze 14 hráčů) pro zápas ukončilo nakonec rozhodnutí hostujícího trenéra Miloše Vodrážky, který oblékl dres a na postu mlynáře odehrál velice důstojně celý zápas. Toto gesto je jen dalším důkazem z našeho desatera – „s ragby skončím až v hrobě“ !
Po vzájemné dohodě vzal na sebe rozhodcovský dres náš hráč Matěj Mrázek, který měl původně po dlouhodobém zranění nastoupit v průběhu zápasu ke hře. Komplikace s příjezdem nominovaného rozhodčího však pro něj znamenala debut v podobě řízení zápasu jako hlavní rozhodčí. Nutno podotknout, že se role ujal důstojně a zápas řídil korektně na obě strany !
Dlouhé čekání, malé nabuzení, absence dravosti a hladu po míči bylo patrné po celou dobu zápasu. Za těchto okolností není na místě kritizovat nízké nasazení.
K samotné hře jsme alespoň přistoupili lépe než oslabený tým hostí.
Od úvodního výkopu jsem sedlčanské přikovali na jejich polovině a na naši polovinu hřiště je pouštěli jen sporadicky. Bohužel naše hra vykazovala spousty technických přestupků. Nepřesné přihrávky, špatná kontrola míče, nedostatek agrese v rucku byla viditelná po celý zápas. I přesto se nám velice brzy podařilo skorovat a dostat hostující tým pod tlak. Z vydařených akcí jsme dokázali vytěžit téměř maximum a každou chybu hostí trestali položením pětky. Velice mě potěšilo vystupování útokové spojky Kuby Strejčka v roli kopáče. Jakub nastoupil – z důvodu nepříjemné nemoci – ke svému prvnímu zápasu v sezoně rovnou na pozici dirigenta týmu a své role se ujmul důstojně. Přesnými konverzemi (kop po položení) ukázal, že i přes nízký věk dokáže být odolný psychickému tlaku a bude tahounem týmu. Co mi však vadilo po celý zápas bylo to, že naše přihrávky byly statické, do stoje a to už na dlouhé předzápasové čekání svádět nelze! Avšak i tato slabina stačila na to, aby skore stoupalo až na konečných poločasových 40-0.
Do druhé půle jsme nastupovali s čerstvými hráči na třech postech. Obraz hry se malinko změnil. Začala se dařit kombinace a konečně se do naší hry dostali ragbyové momenty, které se museli líbit nejen mě, ale i divákům. Chtěl by však vyzvednout přístup hráčů Sedlčan, kteří i přes nepříznivý vývoj nesložili zbraně a naopak zabrali a houževnatě bránili. Dokonce nás jednu chvíli dostali pod tlak, který však změnu stavu neznamenal. Jejich urputná obrana nám však nedovolila již tolik možností ke skorovaní jako v prvním poločase. Za zmínku stojí akce Jakuba Strejčka, který po krásné, chytré akci přelstil obranu a položil ve svém prvním zápase pětku.
Konečný výsledek 54-0 znamená pro nás jistotu druhého místa v tabulce po podzimní části II. ligy ragby a dobrou výchozí pozici do části jarní.
Teď nás čeká „nepochopitelně“ dlouhá pauza, kterou se nám snad podaří vyplnit alespoň nějakým přátelským zápasem.
Poděkování patří všem hráčům, kteří se zúčastnili, přestože k zápasu nenastoupili.
Jejich pomoc s přípravou před zápasem a po samotném zápase je pro mě potěšením, že se cítí být části týmu, který nabírá dobrý směr do budoucna!
Dík také Matějovi, který přestože měl k zápasu v průběhu po nepříjemném zranění nastoupit nakonec zápas důstojně odřídil jako hlavní rozhodčí!
Rugby zdar !”

RC České Budějovice : RC Sedlčany 54:0

Č. Budějovice 26.10.2013 – poločas 40:0 * pětky ??:0 * rozhodčí M. Mrázek
RC Č. Budějovice: ???
RC Sedlčany:

Dosavadní bilance RC České Budějovice s RC Sedlčany (4:1) : 
březen 2012 – přátelský zápas: RC Sedlčany – RC Č. Budějovice 12:36
červen 2013 – přátelský zápas: RC Sedlčany – RC Č. Budějovice 10:5
září 2013 – II. liga mužů – RC Sedlčany – RC Č. Budějovice 7:19
říjen 2013 – II. liga mužů – RC Č. Budějovice – RC Sedlčany 54:0