Řekli jsme si: “Budeme hrát rugby.” Tak hrajeme a bavíme se.

1920466_10201779074814956_1854340278_nDnes 23.3.2014 oba týmy, jak ženy tak muži, nastoupili k prvním zápasům po zimní přestávce.

Od 11h za studeného deštivého počasí zahájili ragbyový den zápasem muži proti domácímu týmu RC Kralupy nad Vltavou.

Průběh zápasu mužského týmu odpovídal tomu, že je to úvodní představení na jaře. Zápas plný nepřesností, standardních situací a minimem pěkných akcí přivedl náš tým k poločasovému vedení 15-14.

V druhém poločase bohužel naše hra začala uvadat a domácí získávali navrch. Předvedená hra postrádala větší důraz, což domácí dokázali využít a postupně navyšovali náš bodový účet, který se zastavil po 80 minutách na konečném stavu 26-15.

Všem hráčům děkuji za účast a vůli jakou předvedli po celých zápas. V sestavě s nováčky s méně zkušenými hráči se jedná o pěkný výsledek.

Po zápase mužů dostali prostor předvést své umění také týmy žen. Ženské ragby 7´s se odehrává formou turnajů. Na turnaji v Kralupech se tak mimo domácích a našich děvčat představily týmy Říčan I, Říčan II, Havířova (vše II. liga) a Prague Cats (extraliga).
I v utkání žen bylo vidět, že se jedná o první ostrá utkání. Postupem času však holky předváděly lepší výkony, které v boji o umístění potvrdily vítězstvím na týmem Říčan II.. V zápase kralovaly holky od úvodního výkopu, kde hned v po výkopu pěkným průnikem obranou otevřely skóre.

Zlepšenou hru hlavně v podobě aktivního přístupu a agresivnímu napadání soupeřky téměř nepustily a připsaly si krásnou výhru 15-0.

Další představení čeká oba týmy na turnaji Central Europe Tournament v Bratislavě.