První zápas podzimní sezóny 2017

V neděli 27. srpna nastoupili naši borci k prvnímu zápasu proti nováčkovi soutěže Rugby Šumava Nýrsko.

Počasí nebylo na zápas ideální, velké horko a hřiště tvrdé jako beton. Všichni jsme doufali v déšť, ale to co přišlo jsme orpavdu nečekali.

K prvnímu zápasu sezóny jsme nastupovali svědomitě a nováčka soutěže jsme nechtěli podcenit. Ihned po výkopu jsme zatlačili Nýrskou obranu do defenzívy a první pětka na sebe nenechala dlouho čekat, v třetí minutě jsme se ujali vedění 5:0. První polovinu zápasu se soupeř na naši polovinu prakticky nedostal i díky tvrdé hře našeho roje, který vyhrával jeden soupeřův mlýn za druhým. Postupně jsme tak navyšovali skóre, které se před poločasem zastavilo za stavu 38-0.

Do druhé poloviny jsme nastopupili opět odhodlaně, ale po 2 minutách hry rozhodčí přerušil utkání kvůli kroupám (velikosti ping-pongových míčků) a přívalovému dešti na 15 minut. Utkání se znovu rozehrálo na místě přerušení mlýnem. Po pár minutách jsme znovu prorazili soupeřovu obranu a opět jsme začali navyšovat skóre zápasu. V druhé polovině utkání se soupeři párkrát podařilo využít chyby v naší rozehrávce, ale díky pevné obraně z toho body nebyly. V 57. minutě rozhodčí opět přerušil zápas, kvůli nepřízni počasí a následně utkání ukončil vzhledem k trvalému hustému dešti s kroupami a nezpůsobilosti hřiště. Konečný výsledek se tak zastavil na 55-0.

Sestava RC ČB – Tomíček, Šimeček, Teuschel, Schack, Anderle, Šilhan, Calta, Šlegl (C), Žídek, Kučera, Ptáček, Hajna, Hejníček, Švec, Friedmann; Střídající – Franta, Tománek, Klíma, Valvoda, Minařík

Body RC ČB – Žídek (3xP), Kučera (P, 5xKP), Šlegl (P), Tomíček (P), Hajna (2xP), Hejníček (P)