1. kolo MČR 15´s rugby žen: Petrovice vs. Tahrany

Úvodní kolo Mistrovství republiky 15 žen diváky rozhodně nezklamalo, naopak přineslo celou řadu pozoruhodných momentů, o kterých se bude dlouho mluvit, minimálně tedy do příštího kola.

Zároveň jde také o pro všechny týmy novou velkou výzvu, neboť liga počítá s jedním týmem navíc oproti dřívější ještě neoficiální soutěži. Petrovice se s touto náročnou situací popasovaly s vypětím všech sil a náleží jim ke cti, že dokázaly v podstatě z vlastních zdrojů poskládat tým, jenž ze strhujícího souboje nakonec vyšel vítězně. Na druhou stranu nově poskládané společenství týmů Tatry, Sedlčan, Hradce Králové a Českých Budějovic se prezentovalo neméně kvalitním výkonem a po zásluze si do tabulky připsalo alespoň oba bonusové body.

Podívejme se tedy na zápas nejprve očima domácí kouče a zároveň hlavního trenéra ženské reprezentace XV Richarda Krȕtznera, který nás provede celým jeho herním průběhem:

„Zápas začal v počtu 14 hráček na naší straně a 15 hráček na straně soupeře. Mlýny byly dle pravidel, ale v 10. minutě se nám zranila hráčka – pilíř a proto od této doby byly již simulované mlýny. Soupeř nabídl, že srovnají počet hráček s našimi, ale to jsem odmítl, z důvodu, když nemůže náš tým dát dohromady 15 hráček, ponese za to následky. Máme přeci oficiální soutěž. 

V prvním poločase byly týmy absolutně vyrovnané a ještě v 39 minutě bylo skóre 10:10. Ve 40. minutě jsme skóre navýšili na 17:10. V druhém poločase jsme hned z počátku nasadili silný tlak a úsilí a navršili jsme skóre na 27:10. Posledních 20 minut bylo zřejmé, že nám docházejí síly a bylo jasné, že počet hráček nás stojí jak skóre, tak možná i vítězství. Na konci bylo na nás dáno okolo 10 TK, ale přesto jsme těsně vyhráli 27:20.

Zápas byl ve výborném tempu a někdy byly vidět i velice pěkné akce.“

Z tábora jejich soupeřů zápas hodnotí sedlčanský Lukáš Hrma, a to za celý progresivní trenérský tým tohoto společenství ve složení Standa Král, Vojta Havel a Robert Trefný:

„Fungování roje bylo až nad očekávání velmi dobré, dobré příjmy i mlýny, kde jsme neprohrávali naše a naopak vyhrávali i soupeřovi standardky. Naopak musíme zapracovat na autových vhazováních, kde statistika byla opačná. Velmi dobrá byla také organizace hry v rojových fázích a i v útočných fázích, kdy holky po dvou společných trénincích dokázaly vstřebat spousty informací, stavět se do námi naordinovaných útočných struktur a aplikovat je přímo ve hře. Proto vidíme v tomto jediném nově složeném týmu velký potenciál a těšíme se na další zápasy.“

Zdroj: www.rugbyunion.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky, Ženy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.