Bizoni na turnaji ve Zbuzanech U8 a U10

Dnes 3.3.2018 se na rugbyovém turnaji dětí ve Zbuzanech odehrál velký svátek českobudějovického rugby. Naše nejmladší kategorie U8 ve složení Petr Pí Bendík, Jakub Jake Kratochvíl, Vojta Vítek a Dominik Domi Frána byla poprvé v historii zapsána do turnaje jako samostatný tým. Pro Vojtu a Dominika to byla první zkušenost s reálnou hrou na rugbyovém turnaji. Pátý hráč, který naše Bizony doplnil byl David, hráč Havl. Brodu. A jelikož jsme si dopředu sjednali s trenérem Havl. Brodu Danem Chymem půjčování hráčů a jelikož David byl jediným hráčem, který na turnaj přijel, měnila se na sestavě ČB a Havl. Brodu jen barva dresů. Ano, chápete správně, dnes Bizoni odehráli místo 5 hned 10 utkání. A výkon, který podali, byl neuvěřitelný. A to mnohdy jeden zápas skončil, kluci se běželi po podání rukou převléci do druhých dresů a hned běželi zpět na hřiště k dalšímu utkání. Vše zvládli tak, jak jsem tomu já, jejich trenér, nemohl ani uvěřit. Vyhráli všech 10 zápasů, ve kterých položili 55 pětek a inkasovali pouze 2.

Výsledky : ČB – Babice              6:0                    HB – Petrovice                      6:0

ČB – Říčany              8:1                    HB – Praga                             4:0

ČB – Tatra                 4:1                    HB – Sparta                           6:0

ČB – Sparta              5:0                    HB – Babice                           7:0

ČB – Petrovice         5:0                    HB – Říčany                           6:0

Petr Pí Bendík – 21 pětek, Jakub Jake Kratochvíl – 19 pětek, Vojta Vítek – 13 pětek, Dominik Domi Frána – 2 pětky.

Naprosto senzační výkon. Gratuluju kluci. Vážně moc.

Hned po skončení U8 začala hrát kategorie U10. Z Bizonů nastoupili tři kluci a to Ondřej Němec, Vojtěch Vojta a Jakub Šafka. Pro všechny tři to byla jejich turnajová premiéra. Tedy první soutěžní rugby. Doplněni o 2 zkušené a skvělé hráčky z Havl. Brodu si kluci zopakovali stejný scénář jako z kategorie U8. Neměnila se sestava, jen dresy a kluci s holkama odehráli opět bez střídání deset zápasů ve vražedném tempu.

Výsledky : ( tentokrát jen za ČB )

ČB – Olymp                  0:5

ČB – Tatra                     5:2

ČB – Babice                  0:5

ČB – Říčany                  3:0

ČB – Slávie                   4:0

Ondřej Němec – 7 pětek, Vojtěch Vojta – 2 pětky. Jakub Šafka vyšel tentokrát bodově naprázdno, ale naprosto nevypouštěl osobní souboje a neohroženě skládal, čímž mnohdy velmi přispěl k tomu, že tým neinkasoval. Všem třem klukům se první rugbyový start povedl nad mé očekávání, všichni z kategorie U10 mají můj velký respekt.

Už teď se moc těšíme na další turnaj za 14 dní.

Na závěr. Všichni kluci z obou kategorií se dnes chovali slušně ba příkladně a dělali dobré jméno našemu klubu RC České Budějovice. Za mně, tedy za jednoho z Vašich trenérů, jste mí hrdinové a bylo mi ctí s Vámi dnes hrát.   Váša

Příspěvek byl publikován v rubrice Mládež, Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.