Turnaj ve Zbuzanech 17. března 2018

V sobotu 17.3. jsme s našimi nejmladšími hráči Rugby opět vyrazili na turnaj do kryté haly ve Zbuzanech. Po významném úspěchu ve skupině C před 14 dny jsme se rozhodli tentokrát zapsat náš tým do skupiny B, ve které už hrají týmy vyzrálejší a s o dost většími zkušenostmi. Bohužel nám den před turnajem onemocněl náš nejzkušenější hráč Petr Bendík ( Pí ) a tak bylo od začátku jasné, že to tentokrát nebude vůbec jednoduché. A také nebylo.

Sestava, se kterou jsme na turnaj přijeli, byla i tentokrát nekompletní, do plného počtu hráčů nás opět doplnil jeden z hráčů Havl. Brodu. Navíc jeden z nás Mikuláš Toman, který přijel do Zbuzan hrát svůj první turnaj, teprve sbírá zkušenosti se skutečnou hrou. To vše v nás mohlo vyvolávat pocit, že se nám nebude dařit. A první zápas s týmem Praga Sršni nám to také potvrdil. Naši kluci prohráli 4:1 a tento zápas nám ukázal, že to tentokrát bude opravdu boj.

Jakub Kratochvíl ( Jake ), Vojta Vítek, Dominik Frána ( Domi ) a Mikuláš Toman ( Miku ) ovšem vzali tento první zápas jako motivaci a hned ve druhém zápase předvedli skvělý výkon a nenechali se tak lehce přetlačit. I proto s týmem pražské Iuridiky sehráli vyrovnanou hru s výsledkem 1:1. To už jsme jen čekali na naší první výhru. Ta přišla hned v zápětí proti Havl. Brodu, našemu spřátelenému týmu. Každému chyběl jeden hráč a tak jsme hráli 4na4. Ani jedna obdržená pětka a naopak pět položených nám opět zvedlo sebevědomí a tak jsme do asi nejtěžšího zápasu s pražskou Tatrou nastupovali s velkým nadšením. A byl to zápas jako řemen. Po velkém boji se našim klukům podařilo vyhrát 2:1 a já jako trenér jsem měl konečně pocit, že zapsat nás do skupiny B mělo smysl.

Na poslední zápas s týmem Říčany Modrá skála jsme si opět věřili, ale nepovedl se nám začátek a tak jsme za chvilku prohrávali už 3:0. Ale já svým klukům věřil a hnal je do boje s hlavou vzhůru. A oni bojovali a kdyby měli o trochu více času, věřím, že by dokázali zápas otočit, leč hvizd píšťalky naše snažení ukončil za stavu 3:2 pro Říčany.

ČB – Praga   1:4      ČB – Iuridica   1:1      ČB – Havlíčkův Brod   5:0

ČB – Tatra    2:1      ČB – Říčany    2:3

2 výhry, 1 remíza a 2 prohry. Jakub Jake Kratochvíl – 7 pětek, Vojta Vítek – 1 pětka, Domi a Miku tentokrát neskórovali, ale nevadí, turnajů bude do června ještě dost. Kluci, jste bojovníci, skvělej výkon ve skupině B, příště věřím, že už porazíme všechny. Jsem rád, že jsem mohl být s Vámi.

Z kategorie U10 tentokrát přijeli do Zbuzan pouze 2 hráči a to Vojtěch Vojta a Matyáš Toman, druhý jmenovaný přijel na svůj první turnaj. Kluci hráli za tým Havlíčkova Brodu a jejich hra byla pro tým velkou pomocí. Každému z nich se během několika zápasů podařilo položit 2 pětky, což je skvělé vzhledem k tomu, že s turnaji víceméně začínají. Jen tak dál kluci. Držím pěsti a přeju hodně sil a odhodlání při prezentaci českobudějovického Rugby.

Závěrem. Celý turnaj proběhl bez problémů, bez zranění a já se znovu těším na další setkání našich nejmladších hráčů na hřišti, ať už to bude kdekoli, na náš další společný boj, na naše Rugby. Držte se.

Váša

Příspěvek byl publikován v rubrice Mládež, Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.