Výjezd Mládeže do Litvy (KLAIPEDA) 8. března 2018

Ve čtvrtek 8.3. večer jsme vyrazili na cestu do Litvy. Nejprve jsme jeli z Budějovic do Babic, kde jsme nastoupili do autobusu společně s týmy Babic, Jablonce, Olympu a Kralup a vyrazili jsme směr Kleipeda. Po malé chvilce v autobusu jsme v pátek odpoledne dorazili do cíle.

Přivítalo nás ne moc příznivé počasí. To nás ovšem neodradilo a po ubytování se na kolejích jsme se vyrazili vstříc městu. Rozhodli jsme se mimo jiné v zájmu odstranění nervozity z hráčů navštívit hřiště, kde jsme měli den na to hrát. Bohužel jsme se pravděpodobně u mnoha hráčů trochu minuli účinkem. Deset centimetrů sněhu, který pokrýval hřiště nevěstil ideální podmínky pro turnaj a tak, plni optimismu jsme se vydali dále na prohlídku města.

Ráno po snídani jsme vyrazili na hřiště. To již byly 2 stupně nad nulou a zasněžené hřiště se pomalu měnilo v ledový bazének.

Českobudějovičtí měli svůj tým v kategorii U13, spolčeni s Babicemi. První zápas skupiny jsme odehráli proti A týmu Kaliningradu, který nás nešetřil a do šatny jsme odešli s porážkou 40:0 (8:0 na pětky).  Tato prohra byla pro naše hráče jasným impulsem, že s dosavadní přístup ke hře nebyl tím nejlepším. Další zápas skupiny jsme nastoupili proti týmu z Lotyšska, se kterým jsme opět prohráli 25:0, nicméně na týmu se dalo vidět znatelné zlepšení hry.

Zlepšení se plně projevilo v dalším zápase, již v tzv. pavoukovi, kdy za stavu 0:0 naši kluci a holky bránili ještě asi 5 minut po konci základní hrací doby naše pětkoviště a nakonec Noel Máša položil první pětku našeho týmu v turnaji a my si odnesli do šatny první výhru na turnaji 0:5.

Poslední zápas jsme hráli proti fyzicky slabšímu týmu. Jednalo se o B tým Kaliningradu, který jsme přímo rozsekali a poslali ho do šaten s prohrou 35:5. A my tak obsadili konečné deváté místo. Za České Budějovice do 13ti let do Litvy odjeli reprezentovat: Noel Máša, Stanislav Urban a Christian Ledgan.

Turnaje se ovšem zúčastnili i starší. Za kategorii U15, se do Litvy vydali Matouš Vobruba, Jan Ferdan, Adéla Kosová, Dan Vykouk, Petr Alexa a Vítek Šebestík. Ti hráli pod taktovkou trenérů Babic v namíchaných týmech a vybojovali cenná vítězství a domu si odvezli ještě cennější zkušenosti. (Příště přivezeme i pohár!)

Všem hráčům, kteří jeli bych chtěl poděkovat za jejich odhodlání a nasazení v ne příliš optimálních podmínkách, ale také za jejich reprezentování RCČB i mimo hřiště, kde jsme nemuseli řešit žádné velké problémy. Jsem na vás hrdý. Také bych chtěl poděkovat rodičům dětí, kteří nám s odjezdem pomohli a bez nichž by bylo vše jen komplikovanější.

Děkuji mnohokrát a rugby zdar!

Adam Šlegl

Příspěvek byl publikován v rubrice Mládež, Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.