První zápas sezóny 2018

V neděli 8.4.2018 od 14 h jsme nastoupili k prvnímu ligovému utkání jarní části soutěže.

Přivítali jsme tým RC Šumava Nýrsko.

Z důvodu nemocí a zranění v posledním týdnu přípravy jsme byli nuceni udělat několik zásadních změn v sestavě. Původní záměr nasadit nováčky a méně zkušené hráče od úvodu utkání tak vzal za své. Soupiska tak obsahovala pouze 18 jmen, což na úvod sezóny velmi mrzí.

Od úvodního výkopu jsme se pevně usadili na polovině soupeře a snažili se dobít brankoviště. Rojníci si po pár fázích mohli zatleskat, když první dobře rozehraný míč na útok skončil položením. Hosté se snažili, ale naráželi na naši dobrou obranu. Přestože bylo v naší hře vidět několik nedostatků, jednotlivé chybičky se dokázali včas vyřešit a větší nebezpečí z nich nehrozilo. Chvíli trvalo než si souhra sedla, ale pak už jsme na hřišti sváděli boj s lepším výsledkem pro nás. Hráči z Nýrska však ukázali, že od posledního měření sil udělali pěkný kus práce. Sice se na naši polovinu dostávali sporadicky, jejich hra ukazovala velké zlepšení. Dokonce po velké chybě v naší obraně dokázali položit přímo pod bránu. Poločas nabídnul naši územní převahu, vyrovnanou hru, kdy skóre měnily akce, jak hráčů roje, tak útočníků. 24-7.

V přestávce jsme si řekli, co je potřeba zlepšit a nastoupili do druhého poločasu s jasným cílem. Brankoviště Nýrska jsme pak pokořili ještě několikrát a mohli se radovat z povedeného vstupu do jarní části ligy výhrou 74-7.

Přestože výsledek vypadá jednoznačně, tak zápas ukázal, že stále máme před sebou spoustu práce, především v obraně. Několik špatných, nedůrazných skládek zkušenější soupeř bude trestat. Naopak mě těšilo se koukat na souhru útočníků, kteří nabídli nemálo pěkných akcí.

Další utkání nás čeká v neděli 15.4.2018 na hřišti favorita soutěže RC Přelouče.

Příspěvek byl publikován v rubrice Muži, Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.