PYRF – U8

Dne 7.dubna 2018 jsme vyrazili reprezentovat českobudějovické rugby na náš první mezinárodní turnaj, na Prague Youth Rugby Festival. Konal se v Praze na hřišti RC Praga Praha.

Počasí nám přálo a snad vůbec poprvé jsme se sešli v naší plné sestavě. Čekal jsem, že se klukům bude dařit. Po převlečení a krátkém rozcvičení jsme šli na to. Rozlosování bylo do 4 skupin nezávisle na výkonosti jednotlivých týmů, kterých přijelo celkem 21. Čekalo nás pět zápasů o postup do lepších skupin. K prvnímu zápasu jsme nastoupili s vítězem celého turnaje, s týmem Frankfurtu a bylo jasně vidět, že jejich rugby bylo o dva stupně výš než to naše. Prohráli jsme 8:0.

Druhý zápas, tým RC Olomouc. Kluci se už více snažili a dlouho drželi vyrovnaný stav 1:1, na konci zápasu ale dostali neviditelnou pětku, kterou neviděl nikdo z nás, ani nikdo z rodičů, jen rozhodčí. Prohráli jsme 2:1. Další zápas nás čekal s pražským týmem RC Praga. Věděli jsme, že jsou dobří a také byli. Na turnaji skončili druzí a my jsme první půli dokonce vedli 2:1, pak ale převládla zkušenost pražského týmu a my prohráli 5:2. Začínal jsem být trošku neklidný.

Ke čtvrtému zápasu jsme nastoupili s týmem RC Slavia Praha. Byl to vyrovnaný boj, ale bohužel jsme opět prohráli díky neviditelné pětce, které asi hráči Pragy a Slavie trénují individuálně. Prohráli jsme 3:2. Tak snad poslední zápas se nám podaří. A podařil. Nastoupili jsme k němu s týmem RC Tatra Smíchov B. Kluci pokládali jednu pětku za druhou, a tak jsme konečně zvítězili a to 5:0. Celou skupinu ovlivnil především fakt, že naši kluci téměř neskládali. Jediným hráčem, který předváděl perfektní obranu byl kamarád Pit z Německa, kterého jsme k nám začlenili hned od začátku a společně s kamarádem z Walesu Tristanem doplňovali naše kluky a pomáhali nám bojovat. Hráli s námi po dobu celého turnaje. Díky tomu jsme také na konci turnaje dostali cenu Fair play.

Škoda dvou neviditelných pětek, protože díky nim jsme se dostali až do čtvrté, tedy nejslabší skupiny, kterou jsme zcela ovládli, nicméně jsme se už nemohli umístit lépe, než na 17. místě. A 17. jsme také skončili v celkovém pořadí. V závěrečné skupině o umístění jsme porazili RC Kralupy n/Vltavou 8:1, RC Tatru Praha B 3:1, RK Petrovice B 4:2 a RC Tatru Smíchov C 6:0. Kluci, příště už si začátek určitě pohlídáme a přivezeme lepší místo. Jen zlepšíme obranu.

Turnaje PYRF se zúčastnili:

Petr Pí Bendík                      …   položil 10 pětek

Jakub Jake Kratochvíl        …   položil 10 pětek

Vojta Vítek                            …  položil   1 pětku

Dominik Domi Frána         …  položil   1 pětku

Mikuláš Miku Toman         …  tentokrát bez bodu

Tristan (Wales)                    …  tentokrát bez bodu

Pit (Německo)                      …  položil 7 pětek

Na závěr, kluci děkuju Vám, že jsem mohl být s Vámi, rval jsem se v duši za Vás, pro mě jste vyhráli a jednou to společně dokážeme a dovezeme jedno ze tří prvních míst, uvidíte. Děkuji vám i vašim rodičům za náš čas, za čas strávený s rugby z Českých Budějovic. Mějte se a na dalších turnajích ahoj.

Váša

Příspěvek byl publikován v rubrice Mládež, Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.