2. kolo RC Přelouč – RC České Budějovice 29-17 (17-10)

V neděli 15.4.2018 jsme nastoupili k dalšímu utkání 1.české ligy. Zajížděli jsme na hřiště největšího favorita soutěže do Přelouče.

Naše dosavadní bilance s Přeloučí vyznívala jasně ve prospěch soupeře. Ještě ani jednou se nám nepodařilo s Bizony uhrát přízniv výsledek. K utkání jsme nastupovali tedy s jasným cílem tento stav konečně změnit. Navíc v kompletní sestavě, v dobrém rozpoložení jsem věřil v úspěch. Bohužel pohoda se vytratila hned s úvodním výkopem, kdy prošel domácí hráč přes celý roj a od pětky nás zachraňoval poslední hráč v poli. Naše hra od samého začátku postrádala rychlost a myšlenku. Jen stěží a nejednou na poslední chvíli jsme hasili nebezpečí těsně pře brankovou čárou. Přesto se domácí ujali celkem rychle vedení. V minulých utkáních jsme dokázali domácí přehrávat v roji, ale dnes i tady dominovali domácí. První poločas končil po jasné převaze Bizonů 17-10, což bylo stále hratelné.

V druhé polovině zápasu domácí rychle navýšili vedení o další dvě položení. Náš výkon byl místy lepší první půle, přesto jsme dokázali položit pouze jednou. Na konečném výsledku se podepsal zejména špatný výkon v obraně a překvapivě chabý výkon roje zejména ve všech standartních situacích. Výsledkem tak byla opět prohra bez bodu v poměru 29-17.

Další utkání nás čeká po reprezentační přestávce 6.5.2018, kdy přivítáme dalšího silného soupeře RK Petrovice.