Zápis z utkání s Přeloučí 14. 4. 2019

V neděli 14. dubna jsme na svém hřišti přivítali tým RC Přelouč. Počasí divákům nepřálo, bylo pár stupňů nad nulou a zrovna ustalo mírné mrholení. Do zápasu vlétla Přelouč od začátku s velkým tlakem, který jsme zuby nehty bránili, a nedokázali na něj najít odpověď.

Nebylo proto překvapením, když ve třinácté minutě zadák hostů, Štěpán Trunec, položil první pětku. Když pak kapitán i trenér Přelouče v jedné osobě, Jan Čížek, prokopl následnou konverzi, prohrávali jsme už 0:7. Naše vlastní hra vypadala navenek při nejmenším ospale, v týmu bylo ale cítit nervozitu, ze které pramenila řada chyb. Nedokázali jsme s míčem udělat více než několik fází rojem, poté většinou skončil v předhozu, nebo rovnou v rukou soupeře. Po pěti minutách jsme inkasovali další pětku, tentokrát od pilíře Davida Staňka. Až v šestadvacáté minutě vzal do ruky míč Honza Šimeček a svým typickým způsobem prolétl obranou až do pětkoviště, a tak zajistil naše první body v zápase. Odpověď soupeře však přišla velmi rychle. Již po dvou minutách se znovu prosadil David Staněk a skóre bylo 5:17. Od té chvíle šel náš výkon mírně nahoru. Nicméně to byla znovu Přelouč, která nám poslala pětku „do šatny“, konkrétně přímo Honza Čížek. Ten pokládal přímo pod háčko, takže s konverzí neměl problém. Stav v poločase tedy pro nás nevypadal vůbec dobře, 5:24.

Do druhé poloviny nastoupil na post mlýnovky místo Jakuba Žídka trenér Karel Kučera. Jeho zkušenost a dravost vnesly nový náboj do hry a v 55. minutě sám donesl míč do pětkoviště. Kuba Strejček pak z konverze zvýšil skóre na 12:24. V té chvíli byl náš tlak největší a na hřiště přišli také čerství hráči z lavičky. Několikrát jsme se po slibných průnicích dostali na dohled dalších bodů, na které jsme však kvůli vlastním chybám a dobré obraně soupeře nedosáhli. Ani Přelouč nepřestala hrát a v 65. minutě položila již pátou pětku, kterou se podařilo také prokopnout, a tím opět bodově odskočila. Nicméně náš tým zápas nevzdal. Dvě minuty nato si vzal z maulu před soupeřovým brankovištěm míč Petr Hejníček a přidal naší třetí pětku. Bohužel pro nás se skóre už nezměnilo a zápas skončil tedy výsledkem 17:31.

Přes naši bojovnost jsme ani tentokrát nedokázali nad Přeloučí zvítězit, a to hlavně kvůli špatné práci v obraně a malému důrazu během prvního poločasu. Soupeř těžil ze své tvrdosti v útoku i v obraně a také ze zkušeností. Nevlídné počasí tak na hru velký vliv nemělo.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.