Zápis z utkání v Havířově 21. 4. 2019

O Velikonoční neděli jsme si udělali výlet do Havířova, abychom se střetli s dalším zkušeným a tvrdým týmem, který hrál v minulosti extraligu. Teplé, slunné počasí a kvalitní hřiště slibovaly pěkný zápas.

Ten opět začali aktivněji naši soupeři a zatlačili nás do obrany, která však fungovala o něco lépe než proti Přelouči. Přestože první pětku po 14 minutách hry položil za Havířov s číslem 14 Richard Hladík, rychle jsme převzali iniciativu a brzo na ni odpověděli. Po vytrvalém tlaku míč položila do brankoviště naše francouzská posila, Edgar Le Normand, a Jan Dvořáček proměnil konverzi, takže jsme se ujali vedení 7:5. Bohužel jsme se ale také dopouštěli mnohých chyb, které příliš často vyústily v trestný kop pro soupeře a stály nás náročně získané metry. Havířov toho využil a zvýšil postupně dvěma pětkami na 15:7, zásluhou Richarda Hladíka a Leona Sitteka. Tentokrát jsme to ale byli my, kdo vyprovodil soupeře ze hřiště pětkou. Honza Dvořáček si v havířovské dvaadvacítce krásně překopl obrannou linii a v brankovišti skákající míč přiklepl. I když pak konverzi neproměnil, dotáhli jsme se opět na 12:15 a nic tedy nebylo ještě rozhodnuto.

K naší smůle druhá polovina začala žlutou kartou za vysokou skládku a následným desetiminutovým oslabením. Během něj se dvakrát během pěti minut prosadil havířovský rváček Dominik Wardas a následně i kopáč R. Benčík a stav byl rázem 29:12. Nám ale patřila poslední čtvrtina utkání, během níž jsme dokázali několikrát nebezpečně zaútočit. Byla z toho další pětka v podání Honzi Dvořáčka a záhy po ní také jedna z rukou Honzi Šimečka. Ani jednu se ovšem nepodařilo potvrdit konverzí. Psala se 67. minuta, skóre bylo 29:22 a hra se blížila do dramatického závěru. V něm jsme sice po úporné snaze při několikátém pokusu dokázali donést míč do brankoviště, tam nám však vypadl a naděje na vyrovnání zhasla, protože rozhodčí odpískal konec zápasu.

Náš výkon se oproti předešlém utkání zlepšil, přesto však obrana a včasné skládání zůstává naším největším problémem. V útoku se leckdy slibná akce zastavila, když míč upadl na zem, nebo si hráči do přihrávky nenaběhli, aby získali rychlost. V našem mladém a méně zkušeném týmu se však chyby dají očekávat a celkově jsme předvedli slušný výkon, kterým jsme si vysloužili respekt soupeře a přivezli si za něj z moravské výspy alespoň dva body do tabulky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.