I přes porážku v Petrovicích jsme postoupili do play-off

V neděli 19. května jsme odjeli do Prahy k poslednímu zápasu jarní části naší soutěže, k zápasu, který měl rozhodnout, zda si udržíme čtvrté, postupové místo v tabulce. Výsledkově téměř nejslabší soupeř nás ovšem nemile překvapil.

Po prohře s Ostravou byla situace jasná – v Praze musíme získat alespoň 1 bod, pokud si chceme zahrát podzimní část 2. ligy, jejíž vítěz postoupí příští rok do nejvyšší soutěže. S tím se ale do zápasu jít nedá. Měla to být povinná výhra. Vždyť Petrovice letos zvítězily pouze jednou, a to nad posledním Nýrskem. Naše poslední vzájemné měření sil, na petrovické půdě, dopadlo drtivou porážkou domácích 77:0 (50:0 v poločase). Možná právě to, stejně jako stále živá vzpomínka na ztracený domácí zápas, způsobilo naší nízkou motivaci. Už před utkáním nebyla z týmu cítit obvyklá jistota, nadšení a chuť hrát.
A projevilo se to i na hřišti, kde jsme hráli neuspořádaně a dělali spoustu chyb. Přesto jsme po prvním poločase celkem s přehledem vedli 19:5. V tom druhém se však soupeři zvedli a využili naší lehkovážnosti. Na rozdíl od předchozího utkání jsme ale nedokázali na jejich tlak odpovědět a čtyři pětky v řadě nás úplně položily. Po té poslední zápas skončil, skóre se zastavilo na 40:26 pro domácí tým.

Tento výsledek si za rámeček rozhodně nedáme, útěchou pro nás ovšem jsou čtyři položené pětky, za které jsme obdrželi onen potřebný bod do tabulky, a v podzimní části nás tedy čeká Nadstavbová čát 2. ligy, kde se znovu utkáme s týmy Havířova, Bystrce a Přelouče, k nimž se navíc zařadí dva poslední z 1. ligy – Zlín a Slavia. První dvě kola se mají předehrát již teď, 2. a 9. června. Nás čeká hned na úvod, již tuto neděli, papírově nejsilnější soupeř – RC Slavia Praha, která navíc bude mít výhodu domácího prostředí. Druhý, domácí zápas proti Havířovu by měl být na naši žádost odložen na 21. září.
Proti béčku Slávie, které bylo dlouhou dobu naším tradičním soupeřem v druhé lize, jsme si vedli dobře. Od té doby jsme udělali velký krok kupředu. Teď to bude nutné dokázat, hodit neúspěchy za hlavu a znovu si vydobýt v Edenu respekt.

Rozpis všech zápasů najdete pod záložkou Muži – Termíny zápasů mužů, aktuální výsledky i s průběžnou tabulkou pak v sekci Muži – Výsledky – II. liga rugby 2019. Podívat se můžete také na výsledky všech zápasů jarní části 2. ligy s konečným pořadím týmů.


Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.