Překvapení v Edenu se nekonalo

2.6.2019 od 15 hod. jsme se v prvním kole nadstavby druhé ligy střetli s největším favoritem na postup zpět do první ligy. Přes naše velké odhodlání se nám ale Slávii nepodařilo zaskočit a z Prahy jsme si kromě zkušeností se silným soupeřem odvezli také další porážku.

Do Vršovic jsme dorazili se silnou sestavou. Chyběl sice Edgar Le Normand, který nám v předchozích zápasech ukázal, jak vypadá dravost v roji, a který se již musel vrátit zpět domů do Štrasburku, jinak byl však tým nabitý zkušenými hráči a ještě jich zbývalo 5 na střídání, což u nás nebývá zvykem. A střídat bylo potřeba. Ne snad kvůli zranění, která se nám tentokrát vyhýbala, ale kvůli velmi teplému počasí. Domácí byli posíleni o juniory kategorie U19 a na lavičce nenechali jediné volné místo.

Slávie do zápasu vstoupila bleskurychlou pětkou hned po zahajovacím výkopu a dala nám tak znát, že po každé chybě přijde okamžitý trest. Nenechali jsme se však zastrašit, přtvrdili jsme a začali hrát svou hru. Celých 20 minut jsme se pokoušeli dobýt pětkoviště a několikrát to vypadalo, že se nám to skutečně podaří, avšak pokaždé přišla chyba, která nás opět vrhla zpět. A tak opět pokládali sešívaní, a to hned dvakrát po sobě – ve 20. a 22. minutě. Čtvrtá pětka přišla ve 35. minutě a poločas skončil 24:0 pro domácí tým.

Ve druhé polovině přišla na řadu střídání a po 7 minutách hry další pětka pro Slávii. Naše obrana pomalu ztrácela důraznost, takže soupeř dál navyšoval skóre v 51. a 67. minutě. Opět jsme i my měli několik dobrých šancí, které však končily buď mlýnem, nebo trestným kopem pro soupeře. Proměnit jednu takovou se podařilo až 4 minuty před koncem Janu Dvořáčkovi, který navíc přidal i 2 body za konverzi. Závěr se ještě povedlo zpříjemnit fanouškům obou týmů, když v 79. minutě pokládala Slávie a o minutu později se dočkal také náš Petr Hejníček. Konečné skóre se tedy zastavilo na 48:12 pro Slávii.

Tento výsledek nás příliš netrápí. Důležité je, že jsme se na závěr sezóny dokázali sejít v takové sestavě a motivovat se na tento zápas. Opět se potvrdilo, že svou hru do značné míry přizpůsobujeme soupeři v tom smyslu, že proti silným týmům podáváme lepší výkony a naopak. I přesto bylo na obou stranách stále hodně chyb, a tedy i mlýnů a trestných kopů, což zmínil po zápase i hlavní rozhodčí, Štěpán Čekal.

Nyní nastává letní pauza, během které náš tým nemá naplánovány žádné zápasy. Několik hráčů má ovšem vyřízené hostování u spřátelených Sedlčan, za které chtějí hrát turnaje v sedmičkovém rugby. Nejbližší se koná již 16. června právě v Sedlčanech. Naše stránky ovšem nebudou zet prázdnotou! Máme pro naše fanoušky připravené překvapení, které snad již brzy odhalíme.
Přejeme Vám příjemné léto a těšíme se na viděnou zase v září na hřišti.