Bojovnost na Brňáky nestačila

Včerejší domácí utkání proti RC Bystrc skončilo naší porážkou v poměru 7:32. Zápas rozhodně neprobíhal jednoznačně v brněnské režii. Dlouho jsme udržovali naděje na výhru a hostující tým trápili. Z mnoha šancí, které jsme si tvrdě vybojovali, jsme však dokázali proměnit pouze jedinou.

Podzimní části letošní sezóny je pro nás vyjímečná hned ve dvou, zcela protichůdných směrech. Postupem do nadstavbové části II. ligy jsme se dostali zatím nejblíže možnosti hrát nejvyšší českou soutěž rugby. V tomto play-off se hraje hned o 2 místa v I. lize, a to proti týmům, se kterými jsme v minulosti odehráli vyrovnaná utkání. Zároveň však počet hráčů, kteří jsou schopni za náš tým nastoupit, klesl na nejnižší číslo v naší historii. Vůbec poprvé jsme tak neodehráli domluvený zápas, a to minulý týden ve Zlíně, za což nám byla kontumačně připsána prohra 0:30 a odečten 1 bod v tabulce. Doma proti Bystrci se nám nakonec podařilo nasadit pouze 14 hráčů, takže jsme celou dobu hráli v oslabení.

Vlastně téměř celou dobu. Už v páté minutě totiž uviděl jeden z brněnských hráčů v ruce sudího žlutou kartu a poskytl nám tak 10 minut ve vyrovnaných počtech. Přesto ještě ke konci tohoto trestu otevřeli skóre hosté zásluhou Jaroslava Šimka a Adam Putna, hrající na pozici mlýnové spojky, potvrdil pětku konverzí. O dvě minuty později přidal další tři body za úspěšný trestný kop. Vzápětí nato přišla naše první a jediná pětka, kterou položil Onřej Kotyz, pro něj netradičně na postu rváčka. Tomáš Vrchota pak prokopl háčko a stáhl stav na 7:10. Po dalších 2 minutách ale opět skórovala Bystrc, konkrétně tříčtvrtka Bohdan Ivičič, a konverze byla opět úspěšná. Na úplný závěr poločasu jsme inkasovali ještě jeden trestný kop, který první polovinu uzavřel za stavu 7:20 pro nás.

V té druhé jsme se dále snažili dobýt pětkoviště soupeře, avšak marně. Nemálo slibných a pěkných akcí se vždy zastavilo několik metrů od pětkové čáry. Nedokázali jsme využít ani naše standardní situace v obranné dvaadvacítce soupeře. Přitom Brněnští nepředváděli zdaleka svůj nejlepší výkon a pod tlakem často míče odkopávali a dopouštěli se předhozů. V překonávání naší obrany byli přesto úspěšnější, a tak pětku položil ještě ve 45. minutě pilíř Martin Elzner a 20 minut před koncem opět Bohdan Ivičič. Na skóre se pak již nic nezměnilo a zápas skončil výhrou Bystrce 32:7.

Přestože se nám podařilo položit pouze jedinou pětku a k ideální hře jsme měli pořád daleko, je třeba ocenit nasazení všech našich 14 hráčů, kteří zápas předem nevzdali a bojovali až do konce bez možnosti vystřídání. Jmenovitě to byl Jaroslav Hrubý, Libor Anderle, Martin Teuschel, Štěpán Šplíchal, Stanislav Valvoda, Onřej Kotyz, Tomáš Vrchota, Adam Šlegl, Jakub Žídek, Jan Kašpar, Vojtěch Augustýn, František Kouřil, Petr Štoidl a Martin Friedmann.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.