Letní příprava mužů vyvrcholila zápasem proti Nýrsku

Vše začalo tréninkem a zápasem s Pragou, pokračovalo soustředěním na tréninkovém hřišti na Vltavě a vyvrcholilo přípravným zápasem s Nýrskem. Náš tým má za sebou přípravu na nadcházející podzimní část sezóny, která začíná již tuto neděli.

Minulý pátek (23. 8.) se nám podařilo domluvit společný trénink s prvoligovým týmem RC Praga Praha, který pořádal své soustředění v Horním Žďáru u Jindřichova Hradce a jehož součástí bylo i sobotní exhibiční utkání proti Dragonu Brno. Po krátkém nacvičení standardních situací roje a útoku jsme si rovnou vyzkoušeli modelový zápas. Zároveň jsme dostali nabídku hrát proti Pragovce následující den za Dragon, kterou několik našich hráčů bez váhání využilo. A podle reakcí trenérů obou mužstev si vedli opravdu dobře. Naneštěstí si hned tři hráči, včetně našeho Vojty Augustýna, při hře zranili rameno.

Naše soustředění začalo o týden později, a to plážovým rugby.

V sobotu již byly na programu dopolední a odpolední ostrý trénink, při kterém si všichni hráči (včetně útočníků) vyzkoušeli berana (na první fotce níže). Našel se však čas i na společný oběd a relaxaci. Na závěr se hrstka těch, které náročné počasí úplně nezmohlo, odebrala vykoupat se do řeky.

V přátelském utkání s Nýrskem, odehraném na hlavním hřišti v areálu JU, si pak naši borci již natvrdo vyzkoušeli, kde je třeba se zlepšit. Šanci zahrát si dostali i mladí hráči, kteří za tým mužů nastoupit nemohou. Zápas se hrál netradičně na tři části po cca 20 minutách a skončil naší výhrou 55:14.

Více fotek ze zápasu najdete na našem facebooku nebo instagramu.
https://www.facebook.com/RugbyClubCeskeBudejovice/
@rugby_club_cb

První ostrý zápas nás čeká tuto neděli (8. 9.) ve Zlíně, který spolu se Slávií sestoupil z první ligy! S tímto soupeřem jsme se utkali zatím pouze jednou, loni, kdy byl jednoznačně lepší. Doufejme, že tentokrát to dokážeme změnit.

Rugby a Budějcím zdar!

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.