První výhra nad Havířovem!

Závěrečné vystoupení na domácí půdě 21. září probíhalo zcela v budějovické režii. Až na jednu výjimku jsme soupeře z Havířova do našeho pětkoviště vůbec nepustili, zatímco do toho jejich jsme se naopak podívali hned osmkrát. Výsledek 54:7 a naše první výhra nad Slezany nás po minulých dvou nevydařených týdnech těší hned dvakrát. Trenéru Zdeněkovi Bílskému jsme navíc splnili jeho sen.

Do zápasu jsme vstoupili naplno a první poločas jsme ovládli v poměru 33:0. Ve 12. minutě přišla první pětka z ruky pilíře Libora Anderleho a další pak průběžně přidávali zadák Tomáš Vrchota, vazač Adam Šlegl, mlynář Jan Šimeček a křídlo Ondřej Kotyz.
Ze začátku druhé půle jsme za tohoto příjemného vedení hostům trochu povolili, a ti jednu ze svých nebezpečných šancí v 50. minutě proměnili. Pětku pokládal Roman Barabáš na postu tříčtvrtky a mlýnovka Lukáš Regec ji následně prokopl. O 5 minut později už se ale opět prosadila naše útokovka Jakub Strejček a za další čtvrt hodinu také rváček Michal Hajna. 8 minut před koncem se na trestnou lavici se žlutou kartou posadil jeden z havířovských rváčků a zbytek utkání jsme odehráli v početní výhodě. Vzápětí po tomto trestu přišel pro Havířov trest další a k jejich úlevě i poslední. Vykonavatelem se stal Jakub Žídek (mlýnovka), když si také došel pro pětku. Skvělý výkon podal Tomáš Vrchota, který byl neomylný a proměnil všechny konverze mimo té úvodní.

Náš tým hrál opět svojí hru, hráči spolu komunikovali, podporovali se, nedělali mnoho zbytečných chyb, míč jim nepadal na zem, a tak se k němu mohli dostat všichni. Což se projevilo i v tom, že pětku položily téměř všechny posty. Věřím, že diváci si zápas i krásné počasí užili stejně jako hráči. Tímto jim děkujeme za jejich podporu v tomto roce a budeme se těšit na viděnou i v tom příštím.
Trenér Zdeněk Bílský řekl, že se mu vítězstvím nad svým rodným klubem splnil jeden sen. Litoval jen toho, že Havířov, který se v současné době také potýká s nedostatkem hráčů, nedorazil v plné síle a neměl ani nikoho na střídání. Tím dalším snem je konečně porazit našeho dlouhodobého rivala z Přelouče, k čemuž budeme mít příležitost hned tuto sobotu, 28. září, na jeho hřišti. Klub RC Přelouč slaví 45. výročí založení a určitě si ho nebude chtít nechat zkazit porážkou. Na oslavy jsme ovšem, jak se k rugby sluší a patří, zváni. I poslední zápas sezóny tedy bude neobyčejný.