Mistrovství světa vrcholí. Češi vezou výhru z Lucemburska.

Do semifinále MS se probojovala Anglie, Nový Zéland, Wales a JAR. Austrálie, Irsko, Francie a Japonsko se s mistrovstvím loučí. Český národní tým zvítězil v Lucembursku 36:7 a opět potvrdil roli favorita.

Na světovém šampionátu v rugby se minulou neděli odehrály poslední zápasy ve skupinách. 3 z nich musely být zrušeny kvůli tajfunu Hagibis, který pustošil japonské ostrovy, napáchal mnoho škod a stal se nejničivějším za posledních 50 let. Utkání domácího Japonska se Skotskem se nakonec odehrálo a Statečné květy, jak se japonskému týmu přezdívá, v něm, stejně jako ve třech předchozích, zvítězily. Postupovaly tak ze skupiny z prvního místa a postaraly se o největší senzaci mistrovství.
Ve čtvrtfinále ovšem Japonci narazili na skvělou Jihoafrickou republiku, které podlehli 3:26, po vyrovnaném poločase 3:5. V předešlém zápase v dramatickém závěru Wales urval vítězství nad Francií 20:19. Včera mnohem přesvědčivěji porazila Anglie Austrálii 40:16 a Nový Zéland Irsko 46:14. V semifinále se příští víkend střetnou Anglie s All Blacks a Wales nastoupí proti jihoafrickým Springboks. Sobotní zápasy jsme společně sledovali v hospůdce u našeho hřiště na Vltavě a sázeli na výsledek utkání mezi Novým Zélandem a Irskem. Vítězný tip se konečnému výsledku hodně přiblížil.

Čeští reprezentanti, mezi nimi i naši kamarádi a bývalí spohráči Robert Trefný a Václav Calta, odcestovali do lucemburského knížectví, s nímž se v sobotu 19. 10. utkali v rámci divize Conference 1 North. Tam sestoupili po loňské nevydařené sezóně a rádi by se dostali znovu zpět do společnosti kvalitnějších týmů. Zápas podle předpokladů bez větších obtíží vyhráli poměrem 36:7 (24:0).

Václav Calta (uprostřed) a Robert Trefný (vpravo)
Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.