Natáčení s Kateřinou Neumannovou

Je středa 2. října, 9 hodin ráno a my stojíme obutí v běžkách, oblečení v čepicích a rukavicích a našich dresech v řadě vedle sebe na tréninkovém hřišti na Vltavě. Proč? Přece protože čekáme na Katku!

Jak jinak jsme mohli tuto skvělou běžkyni na lyžích přivítat? Katku jsme opravdu překvapili (což byl náš záměr). Jen se strachovala o ty pěkné lyže, ve kterých jsme se beze všeho pustili na ne zrovna pěkný pažit vltavského hřiště. Martin Hojdekr, náš nový spoluhráč, který nám prakticky všem lyže zapůjčil a který je i samotné olympijské vítězce připravoval, ji však ujistil, že jsou poctivě naparafínované a není třeba se o ně bát. Tak jsme se mohli dát do toho, kvůli čemu Katka vlastně přišla – natáčení reportáže pro Jihočeskou televizi. Začali jsme jezdit v kruhu po hřišti, zatímco Katka se svým sportovním parťákem z Jihočeské televize, Kamilem Jášou, točili úvod k reportáži. Přitom jsem zaslechl Kamila, jak do kamery říká: „Rugbysti, to je veselá kopa.“
Následovaly rozhovory Katky se mnou a Markem Jakubíkem, kteří jsme dostali na starost propagaci klubu, předsedou Petrem Klímou a trenérem dětí Vaškem Kratochvílem. Nakonec jsme ještě na kameru (už bez lyží) předvedli několik tréninkových situací, přičemž výskok do věže v autu a následné rozehrání míče si s námi písecká rodačka také vyzkoušela.
Natáčení byla skutečně legrace nejenom pro nás, ale i pro oba reportéry. Pokud se chcete také pobavit a třeba se i dozvědět, na co se nás ptala, nebo jak zahrála aut Kateřina Neumannová, nalaďte si 16. 10. v 17:00 Jihočeskou televizi. Od té chvíle poběží půlhodinová smyčka celý den. Kdybyste ji přesto propásli, bude pořad ke shlédnutí v internetovém archivu televize.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.