Přelouč si nadělila k výročí výhru a drží s námi neporazitelnost

Ani tentokrát se porážka Bizonů nekonala. Poslední zápas sezóny jsme sice prohráli poměrně vysoko 50:15, ale přesto si hráči výlet do Přelouče užili. Tamní klub, který je nám už znám svou vřelostí, totiž slavil 45 let od svého založení a nás nechtěl z oslav vynechat.

Téměř celá sobota 28. září byla v Přelouči zasvěcená rugby. Počasí vyšlo v tento sváteční den pro rugby ideálně s polojasnou oblohou a přiměřenou teplotou. Již od rána probíhaly turnaje dětí ve všech věkových kategoriích, následované zápasem domácího sedmičkového ženského týmu a celé to vyvrcholilo utkáním mezi muži.
Naši borci ho zahájili výborně a, i když prvních bodů dosáhli domácí zásluhou Vítka Rozkošného s číslem 9, který proměnil v páté minutě trestný kop, první pětku jsme dali my. Byl to konkrétně po 16 minutách hry pravý pilíř Libor Anderle. Jak ale říká naše mlýnovka Jakub Žídek: „Po úvodních dvaceti minutách, kdy jsme kvalitně bránili, šlo všechno do kytek. Kluci přestali skládat a komunikovat.“ To byla pozvánka pro zkušený přeloučský útok, který skóroval jednu pětku za druhou. Do konce poločasu stihl položit tři a všechny Rozkošný potvrdil konverzí, takže stav byl 24:5 pro domácí.
Oba týmy měly stejný počet hráčů na lavičkách (4) a všechny je postupně posílaly do hry během druhého poločasu. Po pěti minutách od jeho začátku jsme se nadechli díky položení mlynáře Jana Šimečka, ale Bizoni znovu převzali otěže zápasu a jejich útok přidal další 4 pětky, s jedinou výjimkou všechny prokopnuté. V poslední minutě duelu ještě upravila nepěkně vypadající skóre naše tříčtvrtka František Kouřil, když snížil na konečných 50:15.

Kuba Žídek nejvíc vytýká útoku, že přestal skládat a dopouštěl se velkého množství osobních chyb, a chválí roj, jenž dokázal držet míč a bránil také líp. Přestože je náš roj zkušenější než útok, nedá se výkon útočníků tímto omluvit. Obrana v útoku je zkrátka náš stálý problém a budeme na něm muset do příští sezóny zapracovat. Chuť jsme si mohli spravit ve „třetím poločase“, ve kterém jsme podle Kubových slov „sice prohráli pivní štafetu, ale zbytek večera na parketě patřil RC ČB. Nejedna paní z Přelouče se po něm chtěla přestěhovat do Budějc.“
Tolik z této vydařené akce a nakonec pěkné tečky za letošní sezónou, která pro nás a Havířov již skončila. Zbylé 4 týmy (Slávie, Přelouč, Zlín a Bystrc) budou ještě bojovat o dvě postupová místa do první ligy. Nadcházející dvě neděle budou patřit semifnálovým zápasům (1 doma a 1 venku), finále i souboj o třetí místo se odehrají 27. 10. My ovšem v současné době plánujeme přátelská utkání, takže pokud vše vyjde, budete nás moci na hřišti tento podzim ještě vidět.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.