RC ČB po letech znovu na sedmičkách

Především kvůli překrývání sedmičkových turnajů s naší 2. ligou patnáctkového rugby, ale i pro nedostatek hráčů jsme se už dlouho jako tým nezúčastnili žádného turnaje rugby 7’s. Z předčasného konce letošní sezóny ovšem rugbysty začaly svědit prsty a chuť zahrát si je zavedla až do Benešova u Prahy.

Tam se dnes, 20. 10., totiž hrál poslední letošní turnaj Českého poháru mužů 7’s, na který dorazilo rekordních 12 týmů. Po rozlosování jsme se octli ve skupině s Kralupy a Poděbrady a oba týmy jsme porazili. V semifinále jsme však o jednu pětku prohráli s brněnským Omnyxem, kde se sešli hráči Dragonu a Bystrce. Následoval boj o 3. místo, v němž jsme nestačili na moravské Nové Město, a skončili jsme čtvrtí.
Podle slov jednoho z hráčů, Ondřeje Kotyze, byl rozdíl oproti Omnyxu především ve fyzičce a Novému Městu už jsme nestačili na jejich rychlá křídla. Přestože sedmičkové rugby netrénujeme a ve hře jsme zvyklí hrát a pokládat pětky hlavně rojem, dokázali jsme hru přenést dlouhými nahrávkami i do útoku, až na křídla, která se také mohla uplatnit a skórovat. Z týmu pak Ondřej chválí hlavně naše nováčky Martina Hojdekra a Michala Bečvaříka. Statečnou devítku doplňují Adam Šlegl, Mára, Petr Štoidl, Martin Teuschel, František Kouřil a Petr Hejníček.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.