V hlavní akci děti – víkendové soustředění a představení rugby školákům

18.-20. října proběhlo historicky první soustředění malých a mladých klubů v Českých Budějovicích. Pátečního a sobotního programu se zúčastnilo 26 hráčů ve věku 9 až 14 let a 4 domácí trenéři. V neděli pak na turnaj přicestovali trenéři a hráči z Plzně, Rakovníku a Sedlčan.
Hlavním cílem těchto srazů je rozvoj základních sportovních dovedností u hráčů primárních kategorií do 12 a 14-15 let.

Pátečního a sobotního programu se zúčastnilo 26 hráčů ve věku 9 až 14 let a 4 domácí trenéři. Tréninky zčásti vedl zkušený trenér, který má za sebou bohaté hráčské i trenérské zkušenosti a dlouhodobě se věnuje rozvoji a popularizaci rugby mezi školní mládeží v ČR, Karel Ševčík.
V pátek se malí rugbysté zaměřili na individuální techniku a hru v prostoru/s prostorem. Sobota byla rozdělena do 4 částí. V prvních dvou se pokračovalo v pátečním programu, v těch dalších dvou si hráči zkusili modelovou hru v prostoru/s prostorem.
Neděle patřila jednoduché poměření ragbyových sil se speciálním zaměřením na probíraná témata z pátku a soboty. Na turnaj přicestovali trenéři a hráči z Plzně, Rakovníku a Sedlčan.
Obsadili jsme 2 družstva po 8 hráčích v kategorii do 10 let, 2 družstva o 7 hráčích v kategorii do 12 let a v kategorii 14 a více let se zúčastnila 3 družstva po 8 hráčích.

Částečně inspirováni úspěchem akcí Karla Ševčíka pro děti ve školách, jsme se rozhodli představit rugby také školákům v Českých Budějovicích. Jako první naší nabídku přijali na Základní škole J. Š. Baara, kde proběhla ukázka v rámci 2 hodin tělocviku pro žáky 6. a 7. tříd (chlapce) ve čtvrtek 24. 10. Byla to naše první akce tohoto druhu a nevěděli jsme, zda sklidíme u dětí či učitelů úspěch. Naštěstí byl z obou stran vidět zájem a u kluků nadšení. Někteří nás mile překvapili svou šikovností, dravostí a rychlostí, nebo tím, že o rugby už něco věděli. Budeme rádi, když se s nimi budeme moci potkat na tréninku.
Za akci bych patří velký dík všem, kteří se na ní ve svém volnu podíleli, jmenovitě jsou to Václav Kratochvíl, Pavel Dvořák, Rudolf Schack, Markéta Vrublová a Tomáš Minařík. V tuto chvíli již plánujeme další takové ukázky na jiných školách a těšíme se na ně.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.