Rugbysté se vracejí na hřiště!

Dobrá zpráva pro všechny milovníky sportu! Díky částečnému uvolnění omezení zavedených v souvislosti se snahou zamezit šíření koronaviru SARS-CoV-2 se na základě Usnesení vlády ČR ze dne 23. 4. 2020 Rugby Club České Budějovice, po vzoru dalších rugbyových klubů, rozhodl obnovit pravidelné tréninky všech kategorií, včetně ženského oddílu od pondělí 4. 5. 2020.
Bohužel, jarní část všech soutěží je, na základě dřívějšího usnesení České rugbyové unie, zrušena. Doufejme tedy, že se s našimi fanoušky uvidíme alespoň na zápasech podzimní části.
Pokud vás to už doma v karanténě nebaví, chcete udělat něco pro sebe a zároveň poznat krásu našeho sportu, kontaktujte naše trenéry a přijďte mezi nás. Rádi Vás na tréninku uvidíme!
Více informací níže.

Pro případné nové zájemce o rugby:
Tréninky budou probíhat na záložním hřišti JČU u Kauflandu hřiště č.3 (souřadnice 48.9748575N, 14.4624831E) po předchozí domluvě s trenéry (telefonicky nebo prostřednictvím facebooku) v maximálním počtu 10 lidí. Vjezd autem do areálu je zakázán. Využijte parkoviště u Kauflandu a přilehlý vchod (malá vrátka v plechovém plotě).
Trénink dětí začínají v pondělí 4. 5., mužů pak v úterý 5. 5.
Nelze využít zázemí, šatny ani záchody. Proto s tím, prosím, počítejte – noste si věci na převlečení, své lahve na pití, ochrannu na zakrytí nosu a úst a, pokud se cítíte být nemocní, na trénink nechoďte.
Tréninky budou probíhat ve stylu fyzické přípravy, běhání, přihrávek, kopů. Hráči budou rozděleny do dvou skupin. Jedna bude provádět herní a fyzické dovednosti na hřišti, druhá bude na výběhu ve Stromovce. Po cca 35 – 45 minutách se skupiny prohodí.
Po úplném zrušení omezení se vrátí opět na hřiště ZŠ Bezdrevská na Vltavě.

Konkrétní omezení týkající se amatérského sportu:
Na základě usnesení Vlády dochází zejména k úpravám týkajících se sportování na venkovních sportovištích:

  1. Navýšení počtu společně sportujících osob na 10;
  2. V oblasti amatérského sportu jsou pak dále platná tato omezení:
    a) Nošení ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa), které brání šíření kapének, a to s výjimkou venkovních sportovišť, kdy jsou sportující osoby, popř. skupina společně sportujících osob, odděleny od jiných osob fyzickou překážkou (např. stěna nebo plot) nebo vzdáleností nejméně 2 metry;
    b) Společně sportuje nejvýše 10 osob, s výjimkou členů domácnosti, popřípadě při sportování od jiných osob zachovávají odstup nejméně 2 metry;
    c) Nejsou využívány související vnitřní prostory sportoviště, zejména společné šatny, umývárny, sprchy a podobná zařízení, ve kterých by nebyly plněny shora uvedené podmínky, s výjimkou používání záchodů za podmínek, že je nastaven režim tak, aby se ve vnitřních prostorech nepotkávalo vícero osob; v těchto případech je však třeba zabezpečit provádění zvýšených hygienických opatření zejména dezinfekce rukou, ale také míst, kterých se běžně dotýkají ruce.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.