Řekli jsme si: “Budeme hrát rugby.” Tak hrajeme a bavíme se.

V sobotu 15. října 2016 jsme na hřišti týmu RC Tatra Smíchov B absolvovaly poslední turnaj podzimní části, který bohužel pro naše barvy nevyzněl příznivě. Vinnou marodky a zranění jsme většinu zápasů odehrály pouze ve složení pěti hráček.

V základní skupině na nás čekaly týmy RC Přelouč a RK Petrovice B. Oba týmy musely hodně zabojovat, aby našeho oslabení plně využily a odnesly si ze hřiště výhru. Budějovický tým bojoval a velmi svědomitě bránil. Petrovický tým zvítězil pouze o jednu položenou pětku!

Ve druhé základní skupině byly týmy RC Tatra Smíchov B, RC Sedlčany a RC Dragon Brno. Tato skupina byla tentokrát poměrně vyrovnaná, každý tým si připsal jedno vítězství a jednu porážku. Proto o pořadí muselo nakonec rozhodnout až skóre zápasů. To určilo, že naším soupeřem o 5. místo na turnaji bude tým sedlčanských “Krasoněk”.

Zápas o lepší umístění byl od začátku napjatý, oba týmy chtěly “urvat” body pro sebe, ale i přes to hra zůstala férová. Naše holky to nevzdaly, neskutečně bojovaly o každý metr zeleně, o každý míč a do každého souboje šly naplno! Výsledek byl po skončení základní hrací doby 19:19 a proto došlo na “náhlou smrt”. Tam bylo znát, že více sil zůstalo týmu Sedlčan, kterému se podařilo položit rozhodující pětku a ukončit zápas za stavu 24:19.

Výsledková tabulka 5. turnaje:

 1. RC Přelouč
 2. RC Tatra Smíchov B
 3. RC Dragon Brno
 4. RK Petrovice B
 5. RC Sedlčany
 6. RC České Budějovice

Na jaře nás určitě čekají opět další urputné souboje a to zejména o místa v druhé polovině tabulky, které jsou velmi vyrovnané. Nyní všechny týmy čeká zimní přestávka a to znamená dostatek času se připravit a vyběhnout na jaře na hřiště s novými silami a odhodláním.

Celková tabulka I. série po podzimní části: (neoficiální)

 1. RC Tatra Smíchov B   38 bodů
 2. RK Petrovice B    36 bodů
 3. RC Dragon Brno    28 bodů
 4. RC České Budějovice    16 bodů
 5. RC Přelouč    15 bodů
 6. RC Sedlčany     12 bodů

 

Všechny uvedené fotografie jsou z produkce DaZ Parťáci s foťákem.