Řekli jsme si: “Budeme hrát rugby.” Tak hrajeme a bavíme se.

2. kolo I. série žen 7’s rugby

Sedlčanské ženy o víkendu vyrazili na cestu do Vyškova, aby zde odehráli svůj druhý turnaj v rámci 1. série. Na poslední chvíli trenérům dorazilo několik omluvenek, a tak se hráčky na hřišti mohly spoléhat pouze na jednu střídající hráčku, což je u sedmičkového ragby celkem nemilá záležitost.

Nakonec se na domácí půdě RC JIMI Vyškov sešlo celkem 6 týmů, kdy RC Sparta Praha B na tento turnaj nedorazila. Zbylých 6 týmů se rozdělilo do dvou skupin a tým středočeských Sedlčan tak změřil síly ve skupině B s domácími hráčkami Vyškova a Společenstvím Severní Moravy. Skupina A pak byla složena z týmů RC Tatra Smíchov B, RC Hradec Králové a RC Dragon Brno.

První zápas Sedlčanským ženám proti domácímu Vyškovu moc nevyšel. Ačkoliv první poločas byl celkem vyrovnaný, ve druhém domácí hráčky výrazně zlepšily hru a pro Sedlčany připravily těžký vstup do turnaje, kdy zvítězily poměrně jasným výsledkem 33:10. Druhý zápas proti Společenství Severní Moravy naopak Sedlčanům vyšel mnohem lépe a zde děvčata brala vítězství v poměru 20:10.

Ve skupině B měly všechny týmy shodně jednu výhru a jednu prohru a na řadu tak přišlo sčítání skóre. První zápas tak byl pro Sedlčany bohužel rozhodující a díky tomu skončily na posledním místě a čekal je tak zápas o konečné 5. místo v turnaji.

Poslední zápas o konečné umístění odehrály ženy v zelenočerných dresech Sedlčan proti hráčkám RC Hradec Králové. V tomto zápase si Sedlčany pohlídaly dění celého utkání, a nakonec zvítězily v poměru 22:10. V turnaji tak RC Sedlčany braly celkové 5. místo. Turnaj ovládly domácí hráčky RC JIMI Vyškov a braly tak první místo. Na druhém místě skončil tým RC Tatra Smíchov B, třetí místo patřilo týmu RC Dragon Brno, čtvrtou příčku si domů vezlo Společenství Severní Moravy a na šestém místě skončil RC Hradec Králové.

zdroj: rugbyclubsedlcany.com