Turnaj U8 v Praze na Slávii

V sobotu 2.6.2018 jsme přijeli s téměř celou naší družinou Lovců na náš první celorepublikový oficiální turnaj kategorie U8 na hřiště pražské Slávie. Žádné kategorie A, B, C, jen tři skupiny po 6 týmech. Náš nejlepší hráč Pí zůstal kvůli nemoci doma a držel nám pěsti na dálku. No, a když nám kluci z Plzně, kteří slíbili pomoc v případě nedostatku našich hráčů mohli půjčit jen kluka z kategorie U6 (bylo mu 6 let), bylo nám jasné, že v první skupině se nám asi moc dařit nebude. A nedařilo. Skupinu jsme celou prohráli, z pěti utkání jsme položili jednu jedinou pětku, ale dostali pětek hned 29. Ouuu. Klukům bylo do pláče, ale nedalo se nic dělat. Musíme hrát dál.

Odehráli jsme 5 zápasů, ve kterých jsme s jednotlivými týmy dosáhli těchto výsledků:

RC ČB vs RK Petrovice A   0:5

RC ČB vs RC Tatra Smíchov B   0:6

RC ČB vs RC Kralupy nad Vltavou   1:3

RC ČB vs RC Praga Praha A   0:9

RC ČB vs RC Olomouc   0:6

To byla první skupina, ve které se hrálo o zařazení do první, druhé či třetí skupiny. No a my skončili šestí. Takže třetí skupina. V té nás čekaly 4 zápasy. Věděli jsme jedno. Nevyhrát znamená skončit poslední. A to jsme teda rozhodně nechtěli.

První zápas jsme sehráli s RK Petrovice B, dopoledne nás porazilo Áčko, my to teď vrátíme Béčku. A podařilo se. Výsledek 4:1 a kluci se vraceli z hřiště konečně s úsměvem. Teď už bude líp, věděl jsem. Druhý zápas a náš soupeř z první skupiny, se kterým jsme první zápas prohráli 1:3. Takže jim máme co vracet. A vrátili. Porazili jsme je 2:1. Paráda. Kluci byli na koni. Třetí zápas a náš nejobávanější soupeř, tým Plzně. Kluci se znají, proto ta obava. V plzeňském týmu totiž řádí jako černá ruka dva kluci Adam a Váša. Jenže tentokrát to nebyl jejich den a utkání dopadlo skvěle, remízou 3:3. Hurá. Opět jsme neprohráli. Jakoby kluci říkali, proher bylo dnes už dost! Poslední utkání tohoto turnaje a tým domácí Slávie. S těmi nechce prohrát nikdo, zvláště na jejich domácím hřišti. A tak ze sebe kluci vydali vše. A nebýt nešťastného milimetrového vypadnutí míče v pětkovišti jednoho z našich hráčů, snad bychom je i porazili. Ale i tak, remíza 1:1 byla skvělá. A to v týmu Slávie hrál kluk, který byl o hlavu větší, než náš největší hráč. Ale tak.

Konečný výsledek? Skončili jsme 4. od konce, tedy celkově 15. místo před Plzní, Kralupami a Petrovicemi B.

Naši kluci si vedli následovně:

Jakub Jake Kratochvíl   9 pětek

Vojtěch Vítek   2 pětky

Mikuláš Miku Toman   tentokrát bez bodu

Dominik Domi Frána   tentokrát bez bodu

Láďa Banán Novotný   tentokrát bez bodu (jedna „skoro skoro“ pětka)

Věřím, že to byl pro kluky velký zážitek, užili si radost i slzy, zjistili, že rugby bolí i baví, že mají co zlepšovat a že být rugbistou znamená stále cestovat, stále objevovat a bavit se s novými kamarády, rozvíjet svou sílu i vytrvalost, dokázat být zodpovědný sám za sebe i za ostatní, prostě, že RUGBY JE BOŽÍ. Kluci, mám Vás rád a budeme pokračovat. Až dokud nás ani Praga nezastaví. Lovci RC ČB Represent. A pamatujte, ostatní trenéři na kluky křičí, my jsme Lovci, my nekřičíme. My lovíme.

Váša

Příspěvek byl publikován v rubrice Mládež, Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.