Sedmičkový turnaj kategorie U14 zcela ovládl tým Českých Budějovic. Kluci si zahráli poprvé ve zbrusu nových dresech a pokřtili je opravdu dobře, přestože nastoupili ve výkonnostně silnější skupině.

Ve stejný den, sobotu 30. května 2020, jsme na své půdě hostili společný trénink a přátelský zápas s Nýrskem, který také dopadl vítězně pro nás.

Při hromadném focení pod háčkem navíc předseda našeho klubu, Petr Klíma, veřejně oznámil svou dlouho zvažovanou rezignaci na tento post. Kdo jej nahradí, je prozatím velkou otázkou, jíž zodpoví až výsledek volby na příští členské schůzi.

“Včera proběhl na zrekonstruovaném hřišti v Kralupech nad Vltavou první turnaj starších žáků kategorie U14, kterého se zúčastnili i naši kluci. Společně s kluky z Rakovníka odehráli 4 zápasy proti Vrchlabí, Jablonci nad Nisou, Olympu a proti holkám Strong Girls z Velkých Popovic. Kluci ukázali, že už mají něco odehráno, a tak se dařilo pokládat a zápasy měly velmi dobrou úroveň. Všichni ukázali, že rugby jim hodně chybělo, a těšíme se na další turnaje, které nás ještě čekají. Pořadatelům z Kralup nad Vltavou patří velký dík za organizaci turnaje,” shrnul jeden z trenérů mládeže Pavel Dvořák.

Domácí zápas proti RC Šumava Nýrsko se odehrával sice v přátelském duchu, kdy si někteří naši hráči zahráli i na straně početně slabšího soupeře, ovšem na hřišti ani jedna strana nenechala nic zadarmo. Hrálo se na 4 části po 20 minutách a střídalo se volně během celého zápasu. Někteří se poprvé představili na nových postech, někdo položil svou první pětku za Budějce. Možnost si zahrát dostali od navrátivšího trenéra Zdeňka Bílského i hráči, kteří jinak za náš mužský tým nehrají, a především na nich byla znát velká chuť do hry. Tu ale díky dlouhé pauze měli všichni ragbisté. Utkání v přívětivém počasí si nenechali ujít ani naši skalní fanoušci, kterým tímto děkujeme za podporu.

Zápasu předcházel společný trénink obou týmů. Rojníci si pod vedením Karla Kučery zopakovali mlýny, outy a postavení a pohyb kolem rucku, zatímco Jan Dvořáček se s útočníky zaměřoval na nahrávky v útoku a rychlé rozhodování a efektivitu v obraně.

Více fotografií naleznete na našich facebookových stránkách.