RC České Budějovice – TJ Sokol Marianské Hory 29:27 (5:10)

V neděli 23.8.2020 od 12h náš tým nastoupil k prvnímu soutěžnímu utkání po téměř 10 měsících.Soupeřem nám byl tým z Ostravy.

Do zápasu náš tým vstoupil s několika hráči, pro které to byla soutěžní premiéra. Hosté dorazili s velmi mladým týmem, ale jak se v průběhu utkání ukázalo, s týmem, který může pomýšlet na nejvyšší příčky. Přestože se domácí velmi brzy ujali vedení (4. min – Ondřej Kotyz), byli to právě hosté, kteří od začátku udávali tempo hry. Na úvodní položení odpověděli hosté stejnou mincí a navíc díky úspěšné konverzi získali vedení na svou stranu. V prvním poločase hra domácích borců obsahovala nezvykle mnoho technických chyb a přestupků proti pravidlům, které hosté dokázali využít „pouze“ ziskem tří bodů z trestného kopu na bránu. Jelikož hra domácích postrádala týmového ducha, hosté předváděli dobrou obrannou hru, nebylo divu, že byl poločasový výsledek 5-10 pro hráče z Ostravy.

Urputný boj téměř o každý metr hřiště pokračoval i ve druhém poločase, když navíc jednu z dalších chyb v obraně potrestali ve 44. minutě hosté položením, vypadalo to s nadějemi na úspěch mizivě. Šanci na lepší výsledek přinesla 48. minuta, kdy přiklepnul míč v brankovišti Petr Hejníček. Odstartoval nejlepší fázi budějovických v utkání, jelikož v krátkém rozmezí přidali Adamem Šleglem (51.min) a kapitánem Liborem Anderlem (55.min) další pětky a otočili skóre po jedné proměněné konverzi (Jakub Strejček) na 22-15.I přes rychlé otočení skóre, byla hra stále vyrovnaná, bojovalo se velmi tvrdě o každý míč, o každý metr hřiště. Pomalu se domácím do hry vrátila kolektivnost, už to nebyl jen souboj jednotlivců, ale zápas týmu. Možná ztráta koncentrace, horší komunikace dala šanci borcům z Ostravy v 70. minutě a ti ji dokázali naplno využít a položit kontaktní pětku (22-20).

Navíc když budějovičtí v 76.minutě takticky nezvládli hru cca 10m u vlastního brankoviště a hosté položili přímo pod bránu, získali vedení 22-27, vypadalo s nadějemi na úspěch mizivě. Po výkopu domácí dokázali vybojovat míč do svých rukou a donutili soupeře k faulu. Následný trestný kop je posunul do blízkosti brankoviště hostů. Místo na jistotu zahraného autového vhazování však chyba z přemíry snahy znamenala mlýn pro Ostravu.Ale jak se již párkrát ukázalo, v těžkých chvílích se tým dokáže semknout a dát do hry maximum.

Krátká, ale rázná promluva kapitána Libora Anderleho nabudila před poslední akcí zápasu hráče roje natolik, že svým tlakem získali míč pod své nohy a v poslední minutě dokázali položit. Skóre před posledním kopem po položení 27-27. Vítězství pak přesunul na domácí stranu Kuba Strejček proměněnou konverzí 29-27. První utkání sezóny nabídlo pro diváky určitě zajímavé, velmi vyrovnané utkání.
Zdeněk Bílský

Galerie z utkání – za fotky děkujeme Petr Tibi a Libor Machálek

Příspěvek byl publikován v rubrice Muži, Novinky se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.