Rugby Šumava Nýrsko – RC České Budějovice 43:12 (15:12)

V neděli 30.8.2020 zajížděl náš tým k druhému ligovému utkání na hřiště do Nýrska. Sestava oproti úvodnímu utkání doznala dosti změn, ale pokud náš tým chce pomýšlet na úspěch v soutěži, tak by to nemělo být překážkou. Bohužel se tato skutečnost v nedělním utkání nepotvrdila. Od úvodního výkopu náš tým tahal „kratší konec provazu“.

Hra narážela na kvalitní obranu domácích. Rychlý přístup, jisté a tvrdé skládky domácích donutili hosty pouze k přestupkům proti pravidlům. Několik po sobě jdoucích trestných kopů přibilo budějovické na vlastní polovině hřiště. Když se po dalším neuvolnění míče dostali domácí do blízkosti brány hostů, získali úspěšným trestným kopem na bránu vedení 3-0. Přestože odpověď našeho týmu v podobě položení pětky přišla velice záhy, domácím to na elánu a dobré hře nikterak neubralo. Hostující mužstvo neustále naráželo na velice dobrou obranu a nedokázalo se zbavit chyb v podobě přestupků proti pravidlům. Dopustili jsme se tolika chyb jako jindy za několik zápasů, a to už během prvního poločasu. Morálku mužstva navíc značně ovlivnila rozporuplná rozhodnutí hlavního sudího, byť by se to zkušeným týmům stávat nemělo. Hosté sice položili ještě jednu pětku, ale domácí odpověděli stejnou mincí a první poločas ovládli 15:12. Do druhého poločasu budějovičtí vstoupili v ještě horším světle než na začátku. Jejich výkon nemohl stoupat především kvůli dalším a dalším technickým přestupkům proti pravidlům. Domácí nadále výborně bránili a našemu týmu se nedařilo vůbec nic. Navíc díky zraněním se v 55. minutě vyprázdnila lavička střídajících a byli nuceni dohrávat ve 14-ti hráčích. Šance na dobrý výsledek vzaly za své.

Trenér Zdeněk Bílský pak našemu webu sdělil: „Když bych měl shrnout jednou rozvinutou větou průběh celého zápasu, vypadalo by to asi takto – nedokázali jsme se vyrovnat s kvalitní obranou soupeře, nevymysleli nic, co by domácí dokázalo překvapit, hráli jsme velmi nedisciplinovaně, což dalo zaslouženě borcům z Nýrska okusit radost z vítězství 43-12.“

Příspěvek byl publikován v rubrice Muži se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.