Řekli jsme si: “Budeme hrát rugby.” Tak hrajeme a bavíme se.

Budějce hostily první turnaj U14-16 nové sezóny

V sobotu 12. září proběhl u nás první turnaj podzimní části série Open 7’s věnovaný dětským kategoriím do 14 a do 16 let. Byl to zároveň první dětský turnaj v Budějcích po dlouhých dvou letech.

Účast byla slabší především z důvodu soustředění pořádaného sdružením AMMOR (Asociace malých a mladých oddílů rugby), které se shodou okolností konalo ve stejný den a kterého se zúčastnilo několik našich tradičních soupeřů.

Turnaje se zúčastnilo celkem 7 týmů ve 3 kategoriích. V kategorii U14 A si zahráli naši borci proti RA Olymp Praha a RC Kralupy nad Vltavou. V kategorii B se střetl Olymp s dívčím týmem Strong Girls z Velkých Popovic. Za U16 proti sobě nastoupily pouze RA Olymp a náš výběr, přičemž odehráli celkem 3 utkání.

Hrálo se tzv. sedmičkové rugby, na celé hřiště i s připravenými háčky. Pouze kategorie U14 B hrála na polovinu hřiště podle zjednodušených pravidel X Rugby.

Náš tým U14 nenastoupil v dostatečném počtu, a tak jsme jej doplňovali různými dalšími hráči, což bylo také znát na předvedené hře. Oproti tomu kluci, kteří hrají za U16 už mají už velké zkušenosti a dobře se znají. V prvním zápase překvapili Olymp svou rychlou hrou, do které se zapojovali především útočníci, a zaslouženě vyhráli. Naneštěstí pro nás dokázal Olymp v dalších dvou utkáních využít svou fyzickou a váhovou převahu a agresivní hrou nás porazil.

Podzimní část Open 7’s je však jen přípravná a slouží především k sehrání hráčů v týmu a nabízí možnosti pro všechny zahrát si rugby. Věříme, že ti, co k nám dorazili, si hru užili, a budou ochotní přijet i v budoucnu.