Řekli jsme si: “Budeme hrát rugby.” Tak hrajeme a bavíme se.

O víkendu 19.-20.9.2020 jsme mohly u nás v Budějovicích přivítat holky z Olomouce na společném soustředění. Počasí nám už od soboty dalo jasně najevo, že to bude parádní jízda. Holky za námi přijely v hojném počtu a dobré náladě. Jejich trenér Pavel Navrátil se postaral o pestrý program celého soustředění. Pavel není trenérem pouze žen RC Olomouc, rovněž se stará o národní tým dívek. Předal nám tak kupu cenných informací a rad, které se budeme snažit dále rozvíjet a zužitkovat na herním poli.

Kromě samotného trénování,  jsme si s holkami střihly i přátelská utkání. Pro některé naše hráčky to byl vůbec první zápas, ale nezalekly se toho a bojovaly. Víme, že se máme ještě hodně co učit, ale to nám vůbec nevadí. Rugby nás baví a máme chuť se dál posouvat.

Sobotní večer jsme využily také ke vzájemnému poznání i mimo hřiště a provedli jsme trochu naše hosty po krásách našeho města.

Za 14 dní oplatíme olomouckým holkám jejich návštěvu a společně se potkáme na turnaji “Olomouc Rugby Festival“, kde nás čeká několik přátelských utkání nejen s domácím týmem.