Řekli jsme si: “Budeme hrát rugby.” Tak hrajeme a bavíme se.

ORF – Olomouc Rugby Festival žen a dívek 2020

V neděli 4. 10. 2020 jsme se zúčastnily našeho prvního turnaje po obnovení týmu. V prvním zápasu se proti nám měly postavit holky z polského týmu Sosnowiec. Tento tým nakonec ale bohužel vůbec nedorazil kvůli obavám ze současné situace kolem nemoci Covid-19. Prvním soupeřem pro nás tedy byl domácí tým RC Olomouc. Následoval zápas s Přeloučí a na závěr jsme si zahrály opět proti holkám z Olomouce. 

Kdybychom si představili tento turnaj jako graf a naši herní kvalitu jako křivku, byla by to právě exponenciální funkce, která by dala křivce tvar. První zápas jsme opravdu začínaly od nuly, také pro většinu našich hráček to byla úplně první zápasová zkušenost. Díky zkušeným holkám (Ivet z  Petrovic a Vanese z Velkých Popovic), které nám v zápasech vypomáhaly, dostala naše hra směr a řád. S každou minutou každého zápasu bylo vidět  zlepšení u každé naší hráčky.    

Přestože jsme žádný ze zápasů nevyhrály, odcházíme s hlavou vztyčenou. Rozhodně jsme nepředvedly výkon, za který bychom se musely stydět. Stále máme mnoho rezerv, na kterých budeme usilovně pracovat.     

A jestli i ty, chceš s námi makat a zlepšovat své fyzické dovednosti, přijď za námi na trénink. Trénujeme každé úterý a čtvrtek od 17:30 na hřiště TJ Vltava (ZŠ Bezdrevská). 

Nakonec bychom chtěly moc poděkovat pořadatelům turnaje ORF za pozvání a skvěle zvládnutou organizaci. Dále pak všem holkám, které navlékly náš dres a pomohly nám tak k pěknému rugby.

Bellatrix RC ČB

Další fotografie najdete v naší Online galerii Zonerama >>