Řekli jsme si: “Budeme hrát rugby.” Tak hrajeme a bavíme se.

Ohlédnutí za 1. turnajem 1. série MČR 7 žen

V sobotu 9. 4. 2022 se odehrálo 1. kolo soutěže 1. série MČR žen v sedmičkovém rugby, které se odehrálo v Přelouči. Turnaje se zúčastnily čtyři týmy – RC Přelouč, Severní Morava, RC Tatra Smíchov B a náš tým Bellatrix RC České Budějovice.

 

Nejlépe atmosféru turnaje vystihla trenérka:

“V sobotu jsme se zúčastnily vlastně svého úplně prvního turnaje v novodobém týmu Bellatrix RC ČB. Na tento turnaj jsme se připravovaly statečně. Všechny holky z našeho týmu jsou dospělé ženy, některé matky od rodin. Takže ragby musí jít někdy prostě stranou. Přesto tyto superženy na sobě makají, kdy mohou. Makají na sobě ve svém osobní volnu, chodí běhat s kočárkem i bez něj, posilují, pročítají pravidla, sledují zápasy, nacvičují skládky na svých partnerech 🙂. Když nemohou z rodinných či pracovních důvodů být na tréninku, řádně se omluví a ony samy jsou z toho více naštvané než já trenér osobně. Protože neobjevily jen skvělý sport, ale i přátelství a soudržnost, která nás poutá.

Věděla jsem, že turnaj v Přelouči bude náš, výsledek mě nezajímal. A přesně tak se i v sobotu stalo. Můžete namítat, hele ale ony nic nevyhrály. Proto je potřeba si uvědomit, že ještě loni jsme se stejnými tymy nedokázaly absolutně udržet krok. Jely jsme přes půl republiky, kde jsme dostávaly 4x 0:60 a pak zase domů.

Ale v Přelouči tomu bylo jinak. Já sama jsem vůbec nevěřila, co se děje. Holky byly tým doslova a do písmene. Ty co na tréninku měly problém se skládkami, složily na turnaji každou. Teda skoro každou, nemohu je tady tak vychvalovat, ať mi nezpychnou 😅. Předvedly krásné průniky, bojovnost, dravost, skvělou obranu. Proste se z toho neposr… a hrály vlastní hru. 

Dvě klíčové hračky se nám bohužel hned na začátku turnaje zranily. A já jsem si v duchu říkala a je to v háji. Protože psychika je kolikrát fakt prevít a dokáže zápas prohrát. Ale holky ne, holky zvedly hlavu a rvaly se dál. Jsou to prostě bojovnice. Odtud také název BELLATRIX, latinsky překlad slova bojovnice 😅. V ten moment mi došlo, že mi nemáme žádné klíčové hračky. My jsme tým, kde každá na každou se mohou spolehnout a ví, ze ta daná holka udělá pro svůj tým maximum. A nyní vím, ze pro ostatní týmy už nebudeme taková “rozehrávka” před “pořádnými” zápasy. Nyní jsme již řádnými soupeřkami a můžeme jen a jen překvapit.”

Štěpánka (Čípa) hrdý trener Bellatrix RC ČB

Další fotografie k nahlédnutí v klubové galerie Zonerama