Řekli jsme si: “Budeme hrát rugby.” Tak hrajeme a bavíme se.

Výsledek zápasu RC Tatra Smíchov/RC Praga Praha – RC ČB/RŠ Nýrsko

K nedělnímu utkání s rezervami týmů Praga Praha a Tatra Smíchov, jehož výkop začal v 16:00 hodin, jsme nastoupili v tom nejsilnějším složení, jaké mohlo společenství Českých Budějovic a Šumavy Nýrska nabídnout. Dominantou našeho společenství byl silný a zkušený roj, jak se ukázalo i v průběhu zápasu.

Skóre otevřel hned v úvodních minutách tým soupeře, který využil svého rychlého útoku, na což jsme odpověděli v následující akci po výkopu soupeře položením a následnou konverzí. Skóre utkání se takto přelévalo v podstatě celých 80 minut.

Vyrovnaný zápas, pěkné běhavé ragby útočníků proložené rojovými akcemi převažující na naší straně nakonec rozhodlo ve prospěch společenství Budějovic a Nýrska a to 38:36.

Poslední minuty zápasu se odehrávali bez tlačených mlýnu díky absenci soupeřovo střídajících do první řady roje. Odhodlání a chuť zvítězit nás do konce zápasu neopustilo a tak si z Pragovky odvážíme cenné vítězství.

Následující víkend budeme chtít zopakovat stejně kvalitní zápas a to rovnou na domácí půdě v Českých Budějovicích. Soupeřem nám bude favorit 1. ligy a to tým z Petrovic. Přijďte nás podpořit!

Trenéři: Zdeněk Bílský, Roman Kodera, Ondřej Kotyz