Řekli jsme si: “Budeme hrát rugby.” Tak hrajeme a bavíme se.

Výsledek zápasu RC ČB/RŠ Nýrsko-AMMOR

V neděli 30. října 2022 se utkal náš tým na hřišti v Nýrsku se společenstvím AMMOR (Společenství Rakovník, Kralupy n. V., Plzeň).  Zhodnocení zápasu z pohledu trenéra RC CB Zdeňka Bílského:

Od 15 hodin jsme nastoupili proti týmu AMMOR k odvetnému utkání Českého poháru. V prvním zápase jsme na hřišti v Rakovníku dokázali urvat výhru 55-32. V druhém utkání tak bylo pro nás důležité vítězství nejen potvrdit, ale zároveň nasbírat co největší počet bodů. Výhra nám zajišťovala postup do boje o první místo ve skupině E a rozdíl ve skóre určoval místo konání zápasu. S tímto vědomím jsme k zápasu nastupovali, ale bohužel prvních 20 minut utkání tak určitě nevypadalo. Navíc, když si v 5. minutě utkání francouzský rozhodčí Thomas Mendes pozval kapitána a varoval na nezvykle velké množství technických přestupků a pohrozil, že další přestupek ocení žlutou kartou, byl soupeř na koni.

Přestože nastoupili hosté se spoustou hráčů, kteří v základní sestavě stabilně nenastupují, dostávali nás dost pod tlak a my jsme nebyli schopní reagovat a dopouštěli jsme se hodně chyb. Naštěstí jsme byli za naši špatnou hru potrestáni pouze jedním úspěšně proměněným trestným kopem, kdy se AMMOR dostal do vedení 3-0. Naše reakce sice přišla relativně brzy a dokázali obranu soupeře přehrát a položit první body, hra nebyla stále podle mých představ. Zhruba od 20. minuty se  obrázek hry zlepšil a díky pěkným akcím útočníků jsme pomalu začali navyšovat skóre. První poločas jsme nakonec vyhráli 35-3.

Ve druhém poločase už hra nabízela pohlednější ragby. Dařilo se nám přehrávat soupeře jak v roji, tak v útoku. Postupně jsme tak přidávali body, které nám dávaly šanci odehrát poslední zápas na domácím hřišti. Přestože neměli hosté žádné hráče na střídání, bojovali celý zápas statečně a občas také dokázali ohrozit naše brankoviště. Naštěstí jim naše zlepšená  obrana nedovolila ani jedno položení.  Konečný výsledek zápasu byl 66-3. Soupeři patří velký dík, že i přes veškeré komplikace ukázal ragbyové srdíčko a odehrál zápas se ctí. 

Pak už jsme jen netrpělivě sledovali výsledek zápasu mezi dalšími kluby tvořící společenství RC Olomouc/RC Vyškov B – RC Liberec/RC Petrovice B/RC Babice, který určil našeho posledního soupeře v Českém poháru.

Díky lepšímu skóre ze dvojzápasu Vás tak můžu pozvat v neděli 20.11.2022 od 14 hodin na domácí zápas, kde se utkáme s týmem RC Olomouc/RC Vyškov B.

Zhodnocení mým pohledem – až na úvodních pár minut jsem s předvedenou hrou spokojený. Konečně se začínají  promítat v naší hře prvky ze společných tréninků, které absolvujeme v Písku. Přestože výsledek zápasu ukazuje vysoký rozdíl, zápas tak jednoznačně nevypadal. Dalo by se říct, že jsme dokázali využít každou možnost ke skórování. Oceňuji hru naší obrany, kdy poprvé v této sezóně dokázala uhrát zápas bez obdržené pětky.

photo (c) Marek Wirth

Více fotografií z tréninku v albu klubu na serveru Zonerama.

Shrnutí zápasu najdete v článku od Klatovský Deník.